Ana Sayfa Haberler AVS’den Her Kullanıcıya Özel Elbiseler

AVS’den Her Kullanıcıya Özel Elbiseler

MSI Dergisi’nin 182’nci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın üçüncü bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Her türlü askeri tekstil ve malzeme konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan AVS Savunma Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. (AVS), IDEF 2019’da, farklı kullanıcıların özel ihtiyaçlarına yönelik olarak ürettiği ürünleri sergiledi. Firma, yurt içinde; Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğünün tedarikçisi konumunda. Yurt dışında ise pek çok farklı ülkenin güvenlik güçlerine ürün teslim eden firma; IDEF’i, zaten geniş olan müşteri yelpazesini daha da genişletmesini sağlayacak önemli görüşmeler için de bir fırsat olarak kullandı. Firma, fuar boyunca; Azerbaycan, Bangladeş, Brezilya, Cezayir, Etiyopya, Gabon, Gürcistan, Hırvatistan, Kosova, Makedonya, Nijer, Somali, Tunus ve Türkmenistan heyetleri ile görüşmeler gerçekleştirdi.

AVS Genel Müdürü Orhan Ertürk, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov’a, ürünleri hakkında bilgi verdi.

 

Kara Kuvvetleri için Dayanıklı Eğitim Elbiseleri

Yazlık gömlekten soğuk iklim parkasına, bottan balistik koruyucu yeleklere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan AVS, farklı ihtiyaçlara sahip kullanıcılar için farklı özellikte ürünler üretiyor. Örneğin, firmanın; kara kuvvetleri, özel kuvvetler ve komando birlikleri için ürettiği kamuflajlı eğitim kıyafetlerinin; pantolon ağı, diz ve dirsek bölümleri, yırtılma ve sürtünmelere karşı daha mukavim olarak imal ediliyor.

AVS’nin su geçirmeyen soğuk iklim parkaları ise nefes alabilen 3 katlı kumaştan üretiliyor. Bu sayede, personelin vücudunda terden dolayı oluşan nemi buharlaştırarak dışarı atan soğuk iklim parkası, yağmur suyunu emmediği için ıslanmıyor. İlave su sızdırmazlığı için parkanın tüm dikiş yerlerine içeriden kaynak bandı uygulanıyor ve ürünün yağmurdan koruması bir kat daha arttırılıyor. Özel eldiven opsiyonu ile birlikte kullanılabilen ürün, -40 derece soğuklarda bile personeli koruyabiliyor.

AVS, fuar boyunca pek çok farklı heyeti ağırladı.

 

Denizciler için Zorlu Denizlere Yönelik Kıyafetler

Denizin zorlu koşullarında, insan performansına etki eden faktörlerden birisi de kıyafetler. Ürün tasarımında insan odaklı yaklaşım benimseyen AVS ise ürünlerini, bu performansı en üst düzeyde tutacak şekilde tasarlıyor. AVS’nin ürünlerinde, zorlu koşullar altında çalışan personelin hayat kalitesini arttıracak özellikler bulunuyor. Örneğin, AVS’nin eğitim elbiseleri ve standart parkaları, yüksek mukavemetin yanı sıra su itici, anti-alerjik ve anti-bakteriyel özelliğe sahip olacak şekilde üretiliyor.

 

Havacılık Emniyetine Uygun Uçuş Tulumları

Firmanın havacı personel için üretilen uçuş tulumları, havacılık emniyeti açısından, yanmaz ve antistatik kumaştan üretiliyor. Antistatik özellik sayesinde, uçuş tulumları, üzerlerinde statik elektrik yükü bulundurmuyor. Böylece, hem hava aracı içerisinde oluşabilecek tehlikeli kıvılcımların önüne geçiliyor hem de hassas aviyonik ekipman, elektrostatik boşalmanın (electrostatic discharge) zararlı etkilerinden korunuyor.

 

Balistik Ürünler, Saraciye ve Teçhizat

AVS, müşterileri için her türlü balistik koruyucu ürün ve teçhizatını da tedarik ediyor. Bunlar içerisinde, askeri kullanıma yönelik olarak taktik balistik yelekler, emniyet güçlerinin kullanımı için de çevik kuvvet balistik yeleği ve özel harekât balistik yeleği bulunuyor. AVS’nin oldukça geniş saraciye ürün ailesinde; mühimmat yeleği, sırt çantası, bel çizmesi, kar kıyafeti ve farklı tipte çadırlar da yer alıyor. AVS, ürün gamını; uyku tulumu, taktik gözlük, tabanca kılıfı, matara, palaska, gaz maskesi, kelepçe, kalkan, diz-dirsek korumaları ve cop gibi teçhizatlar ile tamamlıyor.

 2,228 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.