Ana Sayfa Haberler AVS’den Kara Kuvvetleri için Dayanıklı Eğitim Elbiseleri

AVS’den Kara Kuvvetleri için Dayanıklı Eğitim Elbiseleri

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Kara Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Her türlü askeri tekstil ve saraciye malzeme konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan AVS Savunma Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. (AVS), IDEF 2019’da, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K.lığı), Jandarma Genel Komutanlığı (J.Gn.K.lığı) ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’ne özel olarak ürettiği ürünleri sergiliyor. Kalitesinden ödün vermeyen ve müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen firma, kullanıcı ihtiyaçlarına göre özel dizayn edilen ve zorlu koşullarda personel konforunu ön planda tutan dayanıklı ürünleri ile öne çıkıyor.

 

AVS’nin K.K.K.lığı ve J.Gn.K.lığına özel ürünleri arasında; eğitim elbiseleri, karargâh kıyafetleri, uçuş tulumları, mesdresler, mühimmat yeleği ve çadır gibi saraciye malzemeleri, balistik ürünler ve çeşitli teçhizat yer alıyor. AVS, EGM’ye yönelik olarak ise günlük üniformalardan, motosikletli polisler tarafından kullanılan özel kıyafet ve ekipmana kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

 

Amaca Özel Kıyafetler

AVS, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak ürettiği farklı tipteki kıyafetlere, göreve uygun yetenekler kazandırıyor. Örneğin, firmanın; kara kuvvetleri, özel kuvvetler ve komando birlikleri için ürettiği kamuflajlı eğitim kıyafetlerinin; pantolon ağı, diz ve dirsek bölümleri, yırtılma ve sürtünmelere karşı daha mukavim olarak imal ediliyor.

AVS’nin su geçirmeyen soğuk iklim parkaları ise nefes alabilen 3 katlı kumaştan üretiliyor. Bu sayede, personelin vücudunda terden dolayı oluşan nemi buharlaştırarak dışarı atan soğuk iklim parkası, yağmur suyunu emmediği için ıslanmıyor. İlave su sızdırmazlığı için parkanın tüm dikiş yerlerine içeriden kaynak bandı uygulandığı için, ürünün yağmurdan koruması bir kat daha arttırılıyor. Özel eldiven opsiyonu ile birlikte kullanılabilen ürün, -40 derece soğuklarda bile personeli koruyabiliyor.

Sürdürülebilir Büyüme

AVS, 1998 yılında, savunma ve güvenlik alanında faaliyet gösteren kullanıcıların ihtiyaç duyduğu her türlü tekstil malzemeyi üretmek maksadıyla kuruldu. Sahip olduğu modern ve yenilikçi çizgiye uygun olarak sürekli son teknolojiyi takip eden firma, kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geliştirdiği inovatif yaklaşımlarla sürdürülebilir bir büyüme sergiledi.

Hâlihazırda yurt içindeki güvenlik güçlerinin güvenilir tedarikçisi konumunda olan AVS, ürünlerini pek çok farklı ülkeye de başarıyla pazarlıyor. 20 yılı aşkın tecrübesine ilave olarak, müşteri odaklı çalışma anlayışıyla Türkiye’yi dünya pazarında da başarıyla temsil eden firma, kalitesinden ödün vermeden, yerli ve milli üretim yaklaşımıyla sistematik ve planlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Türkiye’nin 2023 için tanımlanan hedeflerinden üzerine düşeni yapmak adına ihracat faaliyetlerine ara vermeyen AVS, bir yandan da yeni yatırımlara ve Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. Kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiren, üreterek ihracatını yapan AVS, sergilediği sürdürülebilir başarı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, savunma ve havacılık firmaları için çerçevesini çizdiği, 2053 Küresel Güç Türkiye konsepti kapsamında tüm gayretiyle çalışıyor.

 

Tanıtım Faaliyetleri Son Sürat

NATO’nun satın alma kuruluşu NSPA’nın ve UNICEF’in tedarikçileri arasında yer alan AVS, Orta Doğu, Balkan ve Afrika ülkeleri ile Türk Cumhuriyetlerindeki güvenlik güçlerinin; giyim, kuşam ve her türlü saraciye ihtiyacını karşılıyor. Yurt dışında da yoğun bir tanıtım faaliyeti yürüten AVS’nin katıldığı fuarlar arasında; DSEI (İngiltere), IDET (Çekya), GDA (Kuveyt), DIMDEX (Katar), DSA (Malezya), KADEX (Kazakistan), Eurosatory (Fransa) ve ADEX (Azerbaycan) var. Türkiye’de düzenlenen IDEF ve FİEP gibi sektörel etkinliklere de katılan AVS, İzmir’deki EFES-2018 ve Kars’taki KIŞ-2019 tatbikatlarında da yer alarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

O tarihte Genelkurmay Başkanı olan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, EFES-2018 tatbikatı sırasında, AVS’nin standını da ziyaret etmişti.

 

Her Türlü Tekstil için Tek Adres

AVS, sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ile kara, deniz ve hava kuvvetleri ile emniyet teşkilatlarının ihtiyaç duyabileceği her türlü tekstil ve saraciye ürünü tedarik edebiliyor. Bu ürünlerin bir kısmını kendi üreten firma, bir kısmını ise alanında lider firmalarla yaptığı distribütörlük anlaşmaları vasıtası ile kullanıcıya sunuyor.

AVS’nin geniş ürün yelpazesinden örnekler.

AVS’nin, askeri eğitim elbiseleri grubundaki ürünleri şunlardan oluşuyor:

 • Kamuflajlı ya da kamuflajsız olarak üretilebilen eğitim kıyafeti
 • Eğitim parkası
 • Soğuk iklim parkası ve eldiveni
 • Özel kuvvetler eğitim elbisesi
 • Şapkalar
 • Deniz kuvvetleri vardiya kazağı
 • Panço

Askeri karargâh kıyafetleri grubunda ise şu ürünler bulunuyor:

 • Günlük harici üniforma (deniz kuvvetleri için yazlık ve kışlık ayrı olmak üzere)
 • Karargâh yeleği
 • Kısa kollu yazlık gömlek
 • V yakalı kazak
 • Mont
 • Şapka ve kayık kep
 • Pardösü
 • Kaban
 • Yazlık ve kışlık mesdres
 • Merasim kuşamı ve kılıcı
 • Kıta merasim kıyafeti

Polis tekstil grubunda ise şu ürünler var:

 • Günlük üniforma
 • Çevik kuvvet elbisesi
 • Özel harekât kıyafeti
 • Yazlık gömlek
 • V yakalı kazak
 • Mont
 • Parka
 • Yağmurluk
 • Yelek
 • T-Shirt
 • Tulum
 • Eldiven

 

Balistik Ürünler, Saraciye ve Teçhizat

AVS, müşterileri için her türlü balistik koruyucu ürün ve teçhizatını da tedarik ediyor. Bunlar içerisinde, askeri kullanıma yönelik olarak taktik balistik yelekler, emniyet güçlerinin kullanımı için de çevik kuvvet balistik yeleği ve özel harekât balistik yeleği bulunuyor. Sahip oldukları NIJ 0101.06 standardı ile IIIA seviyesinde koruma sağlayan bu yelekler, ön ve arkasındaki ceplere konulan plakalarla daha yüksek koruma seviyesine yükseltilebiliyor. Firma, balistik koruyucu başlıkları ise kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklı tiplerde tedarik ediyor.

AVS’nin oldukça geniş saraciye ürün ailesinde; mühimmat yeleği, sırt çantası, bel çizmesi, kar kıyafeti ve farklı tipte çadırlar yer alıyor. AVS, ürün gamını; uyku tulumu, taktik gözlük, tabanca kılıfı, matara, palaska, gaz maskesi, kelepçe, kalkan, diz-dirsek korumaları ve cop gibi teçhizatlar ile tamamlıyor.

 

 

Personelin Konforu Ön Planda

AVS, tekstil malzemelerin üretimini, kendi fabrikasındaki kalifiye işçileri ile gerçekleştiriyor. Ürün tasarımında insan odaklı yaklaşım benimseyen firma, bu ürünleri ile en üst seviye personel konforunu hedefliyor. AVS’nin tüm ürünlerinde, zorlu koşullar altında çalışan personelin hayat kalitesini arttıracak özellikler bulunuyor.

Örneğin, AVS’nin eğitim elbiseleri ve standart parkaları, yüksek mukavemetin yanı sıra su itici, anti-alerjik ve anti-bakteriyel özelliğe sahip olacak şekilde üretiliyor. Benzer özelliklere sahip karargâh kıyafetleri ise yüksek ütü tutuşları ile uzun süre ütülenmeden kullanım imkânı sunuyor. Ayrıca AVS’nin ürünlerinin hemen hemen tamamı, ısı, ışık ve nemden etkilenmeden rengini uzun süre koruyor.

 

İhtiyaca Göre Şekillenen Ürünler

Müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen AVS, tüm ürünlerini, müşteri ihtiyaçlarına göre farklı tasarımda ve renklerde imal edebiliyor. Örneğin, eğitim elbiseleri, istenilen kamuflaj deseninde üretiliyor. Firma, benzer şekilde, mühimmat yeleklerini de kullanıcının istekleri doğrultusunda, farklı mühimmat tiplerini taşıyacak şekilde yeniden tasarlıyor.

 4,910 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.