Ana Sayfa AMAC Gündemi Avusturya Savunma Ataşesi Albay Thomas Rapatz, AMAC Başkanı Oldu

Avusturya Savunma Ataşesi Albay Thomas Rapatz, AMAC Başkanı Oldu

Ankara Askeri Ataşeler Birliği AMAC’ın (Ankara Military Attaché Corps) Genel Kurul Toplantısı, 23 Kasım’da, Merkez Orduevi’nde düzenlendi. Toplantıda yapılan seçim sonucuna göre yeni AMAC Başkanı, Avusturya Savunma Ataşesi Albay Thomas Rapatz oldu.

Genel Kurul için Ankara’da görev yapan ve AMAC üyesi olan askeri ataşeler bir araya geldi. Ataşeler, önce Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Sonrasında ise Merkez Orduevi’ne geçerek Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdiler.

Genel Kurul’da AMAC Başkanı seçilen Avusturya Savunma Ataşesi Albay Thomas Rapatz, AMAC bayrağını, selefi Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Ataşesi Tuğgeneral Kipling V. Kahler’den devraldı.


Soldan sağa: Avusturya Savunma Ataşesi Albay Thomas Rapatz, Hollanda Savunma Ataşesi Albay Jan Derk Blikman ve ABD Savunma Ataşesi Tuğgeneral Kipling V. Kahler

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.