Ana Sayfa Haberler AXON, Kolluk Kuvvetlerinin Her Gün Evlerine Sağ Salim Ulaşabilmesi için Türkiye’de

AXON, Kolluk Kuvvetlerinin Her Gün Evlerine Sağ Salim Ulaşabilmesi için Türkiye’de

Dünya çapında entegre görüntüleme ve suç önleme sistemleri sağlayan AXON’un Türkiye pazarına giriş lansmanı, 2 Haziran’da, Ankara’da gerçekleştirildi. Etkinliğe, başta Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri olmak üzere kamu kurumlarından çok sayıda katılımcı da ilgi gösterdi.

AXON, her ne kadar TASER akıllı enerji silahı ile tanınsa da aslında, kolluk kuvvetlerinin olaylara müdahalesinden mahkemelere kadar tüm süreci kapsayan, entegre bir çözüm sunuyor. “AXON Network” olarak adlandırılan bu çözüm; vücut kamerası, dron, iletişim sistemleri ve yazılım uygulamaları gibi bileşenleri içeriyor. AXON, bu çözümü, “Entegre Görüntüleme ve Suç Önleme Sistemi” olarak tanımlıyor. AXON Network, hem acil durumlara müdahaleyi kolaylaştırarak hem potansiyel suçluları caydırarak kolluk kuvvetlerinin görevlerinin sonunda, evlerine sağ salim ulaşmalarını sağlamayı hedefliyor. Şirket yetkilileri, AXON’un ürünlerinin kullanıldığı, dünya üzerinde 100’ü aşkın ülkeden gelen geri bildirimlerin de bu durumu desteklediğini belirtiyor.

AXON Temsilcisi Ethan Hunter, lansman etkinliğinin başında yaptığı konuşmada, Türkiye’ye, Türk kolluk kuvvetleri ile iş birliği yapmak için geldiklerini ve Türkiye pazarını çok önemsediklerini vurguladı. Etkinlikte, sunumların yanı sıra TASER ve AXON Network bileşenlerinin canlı gösterimleri de gerçekleştirildi. Katılımcılar, etkinliğin sonunda, TASER ile atış yapma fırsatı da buldular.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.