Ana Sayfa Haberler AYESAŞ, Entegre Platform Yönetim Sistemi’ni ve Yeni Nesil Operatör Konsolu’nu Tanıttı

AYESAŞ, Entegre Platform Yönetim Sistemi’ni ve Yeni Nesil Operatör Konsolu’nu Tanıttı

MSI Dergisi’nin 186’ncı sayısında yayımlanan DSS 2019 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

AYESAŞ; standında, Yeni Nesil Operatör Konsolu’nu, sunumunda ise Entegre Platform Yönetim Sistemi’ni tanıttı.

Kıdemli Mühendis Berk Ünlü tarafından gerçekleştirilen; “Entegre Platform Yönetim Sistemi” başlıklı sunumda, AYESAŞ’ın bu alandaki faaliyetleri özetlendi. Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi ANADOLU’da kullanılacak IPMS (Integrated Platform Management System / Entegre Platform Yönetim Sistemi), Navantia’nın bu sınıf gemiler için geliştirdiği sistemin, bu projeye özel olarak uyarlanmış sürümü olacak. 2017 yılının mart ayında Navantia ile AYESAŞ arasında imzalanan sözleşme uyarınca, AYESAŞ; IPMS konsollarının tasarımını, malzeme tedarikini ve üretimini gerçekleştirdi. Toplam 18 adet konsol üreten AYESAŞ, insan-makina arayüzünün ve kullanım kılavuzlarının adaptasyonunu da üstlendi. AYESAŞ ayrıca, IPMS’ye ömür devir boyunca destek verecek kabiliyeti de kazanacak. Navantia ile AYESAŞ arasında imzalanan sözleşme uyarınca, AYESAŞ; Türkiye ve Türkiye’nin yakın ilişkide olduğu coğrafyada, IPMS konusundaki adres olacak.

Uluslararası arenada da pazarlanan IPMS çözümü, IDEF 2019 sırasında, AYESAŞ standında sergilendi.

 

Sunumda, AYESAŞ’ın IPMS alanındaki vizyonu ise şöyle özetlendi:

  • IPMS konusunda Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi projesiyle edindiği bilgi birikimini, benzer projelerde de kullanmak
  • IPMS kritik alt bileşenlerinden başlayarak %100 yerli ve milli IPMS hedefine yönelik çalışmalar yapmak
  • Uluslararası platformda iş birliği ve ihracat yapmak

Yeni Nesil Operatör Konsolu ise sanal gerçeklik uygulaması ile yerli ve yabancı katılımcıların birebir deneyimledikleri bir çözüm olarak AYESAŞ standında sergilendi. AYESAŞ, konsolun; tasarım, üretim, test ve kalifikasyon faaliyetlerini tamamladı. Sunumda, konsolun, yakında Deniz Kuvveleri Komutanlığının hizmetine gireceği bilgisi de paylaşıldı.

Yeni Nesil Operatör Konsolu, sanal gerçeklik uygulaması ile yerli ve yabancı katılımcıların birebir deneyimledikleri bir çözüm olarak sergilendi.

 

 1,410 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.