Ana Sayfa Haberler AYESAŞ, Ürün Kümesine, Turboşaft Motor Geliştirme Projesi’nin Sayısal Motor Kontrol Sistemi’ni de Ekliyor

AYESAŞ, Ürün Kümesine, Turboşaft Motor Geliştirme Projesi’nin Sayısal Motor Kontrol Sistemi’ni de Ekliyor

AYESAŞ ve TEI, Sayısal Motor Kontrol Sistemi (SMKS) geliştirilmesi için iş birliği anlaşması imzaladı. 7 Kasım’da paylaşılan bilgilere göre, TEI’nin Eskişehir’deki yerleşkesinde gerçekleşen törende, imzaları, AYESAŞ Genel Müdürü Öner Tekin ve TEI Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit attı. Törene, Savunma Sanayii Başkanlığından yetkililer ve iki firmadan üst düzey yöneticiler de katıldı.

SMKS, platform ile arayüzü, algılayıcılardan gelen bilgiler ve pilotlardan gelen girdiler doğrultusunda, eyleyicilere komutlar göndererek motorun istenilen şekilde çalışmasını sağlıyor. Motorun kontrol fonksiyonlarını içeren ve sağlık durumunu izleyen sistemin bütünü olan SMKS, millî bir proje olarak havacılık motorları üretiminde yurt dışı bağımlılığını azaltacak ve ilk kez yerli imkânlarla geliştirilen sistemler arasına girecek. Tasarımı, donanımı ve üretimi AYESAŞ tarafından geliştirilecek olan SMKS, Turboşaft Motor Geliştirme Projesi’nin kritik parçaları arasında yer alıyor.

 2,374 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.