Ana Sayfa Özel SayılarIDEF 2023 OZEL SAYILAR Ayrotec Mühendislik, IDEF’e Yeni Markası Ruggmate ile Katılıyor

Ayrotec Mühendislik, IDEF’e Yeni Markası Ruggmate ile Katılıyor

Ayrotec Mühendislik, askeri platformlar için geliştirdiği sağlamlaştırılmış klavyelerini, IDEF’te, Ruggmate markası ile tanıtıyor. İlk kez 2022 yılında lansmanını yaptığı sağlamlaştırılmış klavyeleri ürün ailesine dönüştürmeyi hedefleyen Ayrotec Mühendislik, bu hedef doğrultusunda Ruggmate markasını da tescilletti.

Savunma ve havacılık sektöründe kullanılan çeşitli sistemler için insan-makine arayüzü donanımları tasarımı ve üretimi gerçekleştiren Ayrotec Mühendislik, sağlamlaştırılmış klavyelerini ayrı bir marka çatısı altında genişletme hedefi doğrultusunda Ruggmate markasını oluşturdu. Ürünlerin sağlamlaştırılmış özelliklerini vurgulayan bu markayla birlikte, firmanın savunma ve havacılık sektörünün güvenilir çözüm ortağı olma vizyonunun da yansıtılması amaçlanıyor. Zorlu ortamlarda çalışacak ürünler için tasarım hizmeti de veren firmanın bu markalaşma çalışması kapsamındaki bir diğer amacı da uzman olduğu alandaki yeteneklerini daha iyi ifade etmek ve dolayısıyla Ayrotec ana markasını daha da kuvvetlendirmek.

RSK-01

Sağlamlaştırılmış Klavye Ailesine Yeni Üyeler Ekleniyor

Firmanın RSK-01 kodlu sağlamlaştırılmış klavyenin millileştirilmesiyle başlayan ürünleşme yolculuğu, 2022 Eylül ayında, RSK-02’nin lansmanıyla devam etti. Ayrotec Mühendislik’te Ürün Sahibi olarak görev yapan Harun Eren, bu ürünleriyle ilgili şunları söyledi: “RSK-02, zorlu test süreçlerini geçtiğimiz aylarda başarıyla tamamlayarak kendini kanıtladı. Kara platformlarında güvenilir bir şekilde kullanılabilecek bir ürün oldu. Artık seri üretime geçme zamanı geldi.”

Ayrotec Mühendislik yetkilileri, 2023 yılında, 2 yeni tip sağlamlaştırılmış klavyenin aileye katılmasını hedefliyor. Her ikisinin de geliştirme süreci devam eden bu ürünlerin, yıl sonunda üretime hazır hale gelmesi bekleniyor. Geliştirilmekte olan sağlamlaştırılmış klavyeler, farklı platformlarda kullanıma yönelik olarak tasarlandı. Hedef platformlar arasında, deniz platformları da yer alıyor. Deniz platformuna uygun olarak geliştirilen sağlamlaştırılmış klavye ile kara platformları için üretilen sağlamlaştırılmış klavyelerin gösterdiği başarının tekrar edilmesi amaçlanıyor. Böylelikle özellikle deniz platformlarının operatör konsollarında kullanılan iz toplu klavyenin millileştirilmesi ve Ruggmate markasının sağlamlaştırılmış klavye ailesine sağlamlaştırılmış klavye ailesine katılması planlanıyor.

Denizcilik standartlarıyla uyumluluğu ve gelişmiş ergonomi özellikleri ön planda olacak şekilde tasarlanan ürünün kodu, RTK-01 olarak belirlendi. RTK-01’in piyasaya sürülecek nihai sürümünden kullanıcıların azami fayda elde edebilmesi amacıyla kullanıcılarla görüşmeler de yapılıyor. Geliştirme süreci devam eden ikinci ürün ise RSNK-01 kodlu nümerik klavye. RSNK-01, sadece sayısal veri girişi gerektiren ve yer kısıtı olan sistemlerde, küçük boyutu ve kendini kanıtlamış tasarımıyla güvenilir bir çözüm sunacak. Bu iki yeni sağlamlaştırılmış klavye, ailenin ilk iki üyesi olan RSK-01 ve RSK-02 ile benzer özellikleriyle ailenin tamamlayıcı ürünleri olacak.

RTK-01’in Genel Özellikleri

  • IEC 60945 standardına göre tasarlandı
  • İztoplu
  • Ayarlanabilir arka aydınlatmalı
  • Sızdırmaz
  • USB çıkışı
  • Panele monte
RTK-01

RSNK-01’in Teknik Özellikleri

Tuş anahtarı basım gücü200 g (+/- 20 g)
Anahtar temas teknolojisiDokunsal (tactile)
Malzeme / yüzey bitirmeMembran / RAL 9005
Lejant rengiRAL 9016 – beyaz
Bağlantı çıkışıUSB
Besleme voltajı5 VDC
Besleme akımı500 mA
Azami kablo uzunluğu4 m

RSNK-01’in Genel Özellikleri

  • MIL-STD-810 ve MIL-STD-461 standartlarına göre tasarlandı
  • Sızdırmaz
  • USB çıkışı
  • Panele monte
RSNK-01

RSNK-01’in Teknik Özellikleri

Tuş anahtarı basım gücü200 g (+/- 20 g)
Anahtar temas teknolojisiKarbon kontak
Malzeme / yüzey bitirmeSilikon / RAL 9005 – siyah, PU kaplama
Lejant rengiRAL 9016 – beyaz
Bağlantı çıkışıUSB
Besleme voltajı5 VDC
Besleme akımı500 mA
Azami kablo uzunluğu4 m

Tasarım ve Üretim Ekipleri Büyüyor

Savunma ve havacılık sektörüne sunduğu tasarım hizmetlerinin genişlemesi ve kendi markalarının çatısı altında geliştirilen ürünlerin artmasıyla birlikte Ayrotec Mühendislik, ekibini genişletmeyi de sürdürüyor. Ayrotec Genel Müdürü Çiğdem Akbaş, kaydettikleri istihdam artışıyla ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu: “Ekibimiz, 2023 yılında da katlanarak büyümeye devam ediyor. Bu yıl, özellikle elektronik tasarım ekibimizi genişletmeye odaklandık. Hem donanım tasarım hem de gömülü yazılım tarafında ekibimizi büyütüyoruz. İşe alımlarımız sürekli açık ve başvurular için düzenli olarak güncelleniyor. Staj imkanlarımızı da arttırarak, daha fazla öğrenciye şirketimizde yer vermeye çalışıyoruz.”

IDEF 2023’te Hedef Lansman ve İkili Görüşmeler

Ayrotec Mühendislik’in IDEF 2023’teki ana gündemi, Türk Patent Ofisi’nden tescillettiği Ruggmate markasının lansmanı olacak. Marka, bu fuarla birlikte ilk kez piyasaya tanıtılacak. Dijital dünyada da kendisine sağlam bir yer edinebilmesi için Ruggmate markasına özel bir web sitesi tasarlandı ve sosyal medya hesapları açıldı.

Firmanın fuardaki diğer gündem maddesi ise ikili görüşmeler olacak. Ayrotec Mühendislik yetkilileri, IDEF ile birlikte hem klavye ürün ailesi hem de tasarım ve mühendislik hizmetlerinin sunulması konularında yeni iş birlikleri geliştirmeyi ve yeni kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.