Ana Sayfa Manşet Ayrotec Mühendislik, Sağlamlaştırılmış Askeri Klavyelerini Sektöre Tanıttı

Ayrotec Mühendislik, Sağlamlaştırılmış Askeri Klavyelerini Sektöre Tanıttı

Ayrotec Mühendislik, askeri platformlar için tasarladığı ve ürettiği RSK-02 sağlamlaştırılmış klavyenin lansmanını, SAHA EXPO 2022’de gerçekleştirdi. Firma standında, su dolu cam bir kap içinde sergilenen klavyenin, su geçirmezlik özelliği de gözler önüne serildi.

Ayrotec Mühendislik, sağlamlaştırılmış askeri klavye çözümlerini bir ürün ailesi anlayışıyla sunuyor. Firma, RSK-01’i, ASELSAN’ın “Gücümüz Bir” platformu üzerinden listelediği askeri klavye ihtiyacına cevap vermek için geliştirdi. Bu klavye ile ilgili elektronik ve mekanik tasarım ve prototip üretimi faaliyetlerini, kendi bünyesinde ve öz kaynaklarıyla gerçekleştirdi. Klavye, çevre koşulları ve EMI/EMC testlerini tamamlayarak seri üretime alındı. Ayrotec Mühendislik, teslimatına başladığı RSK-01 için 220 adetlik bir sipariş aldı.

Ayrotec Mühendislik, RSK-01 (en altta) ve RSK-02 (En üstte ve ortada), kullanılacağı ortama göre farklı renklerde teslim edebiliyor.

Ayrotec Mühendislik, RSK-02’yi ise özgün bir çözüm olarak ortaya koydu. Firma, iki farklı formda daha klavye geliştirmesi için talep aldı ve bunlar üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

Ayrotec Mühendislik Kurucusu Çiğdem Akbaş, askeri klavye konusundaki faaliyetlerinin sektör için önemini şöyle ifade etti: “Türkiye’de, endüstriyel klavyeler konusunda bazı kabiliyetler var; ancak askeri klavye geliştirebilen ve üretebilen, Ayrotec Mühendislik dışında bir adres bulunmuyor. Askeri klavyelerin zorlu testlerden geçmesi gerekiyor. Örneğin, bazı klavyeler EMI/EMC testlerini geçemeyebiliyor. EMI/EMC dâhil tüm testleri geçmeyi başaran RSK-01 ürünümüz, entegratör firmalara büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca, endüstriyel tasarım kabiliyetlerimizin bir sonucu olarak, çok daha kolay monte edilebiliyor.”

Ayrotec Mühendislik’in klavyeleriyle sunduğu bir diğer avantaj ise bunları kısa sürede ihtiyaçlara göre uyarlayabilme kabiliyeti olacak. İnsan-makine arayüzünün bir parçası olan klavyenin, hem üzerinde bulunduğu cihazın fiziksel kısıtlamalarına hem de ergonomik kullanıma uygun olması gerekiyor. Bu da klavyenin gerekli durumlarda uyarlanabilmesini gerektiriyor. Ayrotec Mühendislik, endüstriyel tasarım kabiliyetleri ve ürüne olan hâkimiyeti sayesinde bu uyarlamaları hızlı bir şekilde yaparak ürünü teslim edeceği bir çalışma modeli sunuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.