Ana Sayfa Haberler Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nin Test ve Laboratuvar Altyapısı SAHA İstanbul Firmalarına Açılacak

Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nin Test ve Laboratuvar Altyapısı SAHA İstanbul Firmalarına Açılacak

SAHA İstanbul ve Azerbaycan Teknik Üniversitesi (AzTU), 10 Eylül’de, üniversite-sanayi iş birliği protokolüne imza attı. İş birliği protokolü; iş geliştirme, Ar-Ge, karşılıklı akademik ve fiziki altyapıların birlikte kullandırılması, iştirak edilen akademik etkinliklerin geliştirmesi konularında hedefler içeriyor.  Protokol kapsamında, bir yürütme kurulu da kurulacak. Kurul, iş birliğine ilişkin problem ve gelişme alanlarını tespit edip çözüme yönelik uygulamaları hayata geçirecek.

5 yıl geçerliliği olan protokol, bir dizi konuda iş birliğiyle ilgili ayrıntıları da içeriyor. AzTU, SAHA İstanbul üyesi firmaların ihtiyaç duyduğu konularda, karşılıklı olarak belirlenecek indirimli ücretler ile test ve laboratuvar altyapısını SAHA İstanbul firmalarının kullanımına açacak. AzTU tarafından kurulacak savunma, havacılık ve uzay sanayi alanlarında kümelenmelere ise SAHA İstanbul, sahip olduğu kümelenme kültürü ve yönetim becerileri ile destek verecek.

SAHA İstanbul Firmalarından AzTU Öğrencilerine Staj İmkânı

SAHA İstanbul üye firmalarının imkân ve kabiliyetleri ile ilgili AzTU mühendislik ve yönetim bilimleri ana bilim dallarında öğrenim gören öğrencilere staj imkânı sağlanacak. Bunun yanı sıra, SAHA İstanbul koordinasyonunda; sanayiden, bürokrasiden ve iş dünyasından tecrübeli insanlar AzTU’da konferanslar verecek. Ayrıca AzTU öğrenci kulüplerinin faaliyet ve etkinliklerine, SAHA İstanbul’un firmaları ile katılım sağlaması için de koordinasyon kurulacak.

AzTU Tesisleri SAHA İstanbul Organizasyonlarına Açılıyor

AzTU, Azerbaycan’da planlanan SAHA İstanbul organizasyonları için yerleşke imkanlarından faydalanılması konusunda kolaylık sağlayacak.  AzTU ve SAHA İstanbul tarafından düzenlenen etkinliklere taraflar katılabilecek.

MBA ve Lider Araştırmacı Programlarına Akademik Destek

SAHA AKADEMİ’nin yürüttüğü MBA ve lider araştırmacı programlarına, AzTU akademik anlamda destek verecek. Buna göre; teknik, sektörel ve kişisel gelişim eğitimi kapsamında; öğretim görevlisi, teknik materyaller, fiziki mekân sağlanması hususunda destek verilecek. SAHA İstanbul’un belirleyeceği kriterler doğrultusunda AzTU bünyesinde görevli olan öğretim görevlileri lider araştırmacı programlarında yer alacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.