Ana Sayfa Haberler BAE Systems, Yeni Nesil Füze İkaz Sisteminin Temellerini Atıyor

BAE Systems, Yeni Nesil Füze İkaz Sisteminin Temellerini Atıyor

Amerikan Kara Kuvvetleri ve BAE Systems, Hızlı Reaksiyon Kabiliyeti (Quick Reaction Capability / QRC) programı kapsamında geliştirilen geçici bir füze ikaz sistemi çözümü olan Limited Interim Missile Warning System (LIMWS) için 179 milyon dolar değerinde bir sözleşme imzaladı. 15 Temmuz’da açıklanan ve ilk iki parti sistemin üretimini kapsayan sözleşme, aynı zamanda yeni nesil bir füze ikaz sisteminin geliştirilmesine katkı sağlayacak.

2 yılda geliştirilen LIMWS’in temelini, BAE Systems’in 2-Renk Gelişmiş İkaz Sistemi (2-Color Advanced Warning System / 2CAWS) işlemcisi oluşturuyor. Boyut, ağırlık ve güç bakımından optimize edilen 2CAWS; açık sistem mimarisine, arttırılmış menzil için iki farklı spektrumda algılama yapan kızılötesi sensörlere ve daha hızlı veri iletimi için fiber optik altyapıya sahip.

Sürekli yeni tür tehditlerin ortaya çıkabildiği muharebe sahaları için geliştirilen LIMWS, Amerikan Kara Kuvvetlerinin helikopterlerindeki mevcut sistemler ile uyumlu bir yapıya sahip. Bu sayede, sistemin helikopterlere entegrasyonu hızlı bir şekilde tamamlanabilecek. BAE Systems’in Ortak Füze İkaz Sistemi (Common Missile Warning System), şu anda binlerce Amerikan Kara Kuvvetleri platformunda bulunuyor. Bu sistem, göreve başladığı 2005 yılından beri onlarca hava platformunu ve mürettebatlarını kurtarmayı başardı.

 930 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.