Ana Sayfa Haberler Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, MKEK’i Tebrik Etti

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, MKEK’i Tebrik Etti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile 16 Haziran’da, bakanlığa bağlı birimlerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Bakan Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Komuta Kademesi ilk olarak Millî Savunma Bakanlığının İlaç Fabrikasını ziyaret etti.  Bakan Akar, COVID-19’a karşı geliştirilerek belli bir aşamaya gelen ilaç üretim çalışmalarına ilişkin brifing aldı.

Heyet daha sonra Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) Maske Üretim Fabrikası’na geçti. MKEK tarafından geliştirilen maske üretim cihazını yerinde inceleyen Bakan Akar ve beraberindeki heyet, aralıksız şekilde süren maske üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Gazi Fişek Fabrikası’na geçen Bakan Akar ve beraberindeki heyet, Sahra Solunum Cihazı ile yerli ve milli imkanlarla üretilen silahları da yakından inceledi.  Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi başarılı çalışmalarından dolayı MKEK çalışanlarını tebrik etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.