Ana Sayfa Haberler Barok Savunma, Sektöre Yeni Bir Soluk Getirdi

Barok Savunma, Sektöre Yeni Bir Soluk Getirdi

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Barok Savunma, fuarda, diğer stantlarda yer almayan yenilikçi ürünleri ile dikkatleri çekti. Bunlardan İç Konuşma Sistemi, ana biriminin, komuta kontrol birimine gömülü olması ve diafon birimi ile fark yaratıyor. Diğer sistemlerde, ana birim, ayrı bir kutu olarak bulunuyor. Diğer sistemlerde yer almayan diafon ise piyade tarafından kullanılıyor. Barok Savunma Kurucusu Senem Yıldız Özkılınç, son dönemdeki operasyonlarda, bu özelliğin, muharebe sahasında çok değerli olduğunun anlaşıldığını belirtti. Barok Savunma, fuar sırasında, bu sistemi için sipariş de aldı.

Firmanın kara ve deniz platformlarına yönelik geliştirdiği projektör ise kayar bilezikli olması ve pozisyonunu bilmesi ile öne çıkıyor. Böylece, projektör, incelenecek bölgeye tutulduğu anda açılarak sürpriz etkisi yaratıyor. Bu özelliklerin olmadığı projektörler ise açık bir şekilde hedefine doğru yönlendiriliyor ve kendini belli ediyor.

Barok Savunma’nın sergilediği bir diğer ürün, balıkgözlü kızılötesi kamera oldu. Özkılınç, bu ürünlerinin de alanında tek olduğunu söyledi.

 

Mini Silah Kulesi ise Barok Savunma’nın, maliyet-etkinliği ön plana alarak geliştirdiği bir ürün. Firmanın amacı, envanterdeki her araca takılabilecek kadar maliyet-etkin bir çözüm ortaya koymak. Firma, 7,62 mm ve 5,56 mm kalibrelerinde tüfekler taşıyabilen kulenin, daha küçük boyutlu bir sürümü üzerinde de çalışıyor.

Barok Savunma, önümüzdeki dönemde, KBRN maskesi gibi ürünleri de sektörün ilgisine sunmaya hazırlanıyor.

 1,738 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.