Ana Sayfa IDEF 2021 – Kara Sistemleri Özel Sayısı Başarı Savunma, Özgün Çözümleriyle Sektöre Yeni Bir Soluk Getiriyor

Başarı Savunma, Özgün Çözümleriyle Sektöre Yeni Bir Soluk Getiriyor

Savunma ve enerji sektörleri, teknoloji alanındaki öncü rolleri ile diğer sektörlerden farklı dinamikler içeriyor. Bu iki sektörde rekabet ve üstünlük sağlamak; yenilik, uyumluluk ve performans gibi konularda, en iyisi olmayı zorunlu kılıyor. Projelerin ve sistemlerin karmaşıklığının arttığı günümüzde, Başarı Savunma, son kullanıcılar ve ana yükleniciler için, işlerini emanet edebilecekleri yetkin bir çözüm ortağı olarak öne çıkıyor.

Başarı Arge Enerji ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (Başarı Savunma), enerji ve savunma gibi ileri teknoloji ve yenilikçi yaklaşımlar gerektiren sektörlerde, Ar-Ge’ye dayalı yüksek katma değerli çözümler geliştirmek hedefiyle 2013 yılında, Ankara’da faaliyetlerine başladı. Yoğun Ar-Ge çalışmaları ile kritik ürünler geliştiren firma, müşterilerine; elektromekanik hareket ve yönlendirme sistemleri, taşınabilir enerji sistemleri ve askeri güç kaynakları geliştirme ve imalat hizmetleri sunuyor ve ilgili kuruluşlarla iş birliği içinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Başarı Savunma’nın faaliyetleri;

                – Elektromekanik Hareket ve Yönlendirme Sistemleri,

                – Askeri Güç Kaynakları ve

                – Taşınabilir Enerji ve Güç Sistemleri

olmak üzere, güç elektroniği temeline dayanan üç ana alanı kapsıyor.

Naim Ürün Ailesi, Kendini Sahada İspat Etti

Naim 250 model iki eksen pan ve tilt yönlendirme birimi, yüksek çıkış torku sayesinde ağır veya geniş rüzgâr alnına sahip faydalı yükleri güvenle yönlendirebiliyor.

Başarı Savunma, adını, efsane haltercimiz Naim Süleymanoğlu’ndan alan Naim serisi tek, iki ve üç eksen elektromekanik yönlendirme sistemleriyle müşterilerine en üst performanslı ve maliyet etkin çözümler sunuyor. Naim adı altında pazara sunulan aile üyeleri; kara, hava ve deniz platformlarında kullanılan anten, radar, kamera, lazer işaretleyici gibi faydalı yüklerin, son kullanıcıların hız, tork ve konum hassasiyeti gibi farklı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yönlendirilmesini sağlıyor. Başarı Savunma bünyesinde özgün olarak geliştirilmiş olan servo sürücüler ve elektromekanik bileşenlerden oluşan Naim ürün ailesi, MIL-STD-810G, MIL-STD-461F ve MIL-STD-1275E gibi zorlu askeri testlerden başarıyla geçmiş ve sahada kendilerini ispatlamış ürünlerden oluşuyor.

Tüm Süreçler, Başarı Savunma İmzasını Taşıyor

Naim 150 model tek eksen rotator birimi, yüksek çıkış torku sayesinde dron savar ve karıştırıcı (jammer) gibi farklı uygulamalarda güvenle kullanılıyor.

Başarı Savunma, servo sürücüler ve servo motorlu eyleyiciler konularında bütünleşik ve derin bir uzmanlığa sahip. Bu alanda, özellikle anten yönlendirme birimleri, hassas flap (kanatçık) yönlendirme birimleri ve elektro-optik yönlendirme sistemleri için çözümler geliştiriyor.

Güç elektroniği temelli elektromekanik sistemlerin, kavramsal tasarımdan seri üretime kadar tüm süreçleri de detaylı mühendislik hesaplamaları ve testleri de dâhil olmak üzere, Başarı Savunma tarafından büyük bir hassasiyetle yürütülüyor. Tüm süreçleri kendi bünyesinde gerçekleştirmesi ile rakiplerinden ayrışan firma, hem mühendislik hem de imalat faaliyetlerinde tek elden çözüm sağlayıcı olarak öne çıkıyor.

Başarı Savunma bünyesinde geliştirilen katlanabilir güneş panelleri ve taşınabilir güç destek sistemleri, silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin telsiz, laptop, tablet, gece görüş kamerası, cep telefonu vb. elektronik cihazlarının saha koşullarındaki enerji ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Firma, askeri güç kaynakları ve taşınabilir güç sistemleri tasarımı konusunda da son yıllarda yaptığı çalışmalarla sektördeki konumunu sağlamlaştırmış durumda. Müşterilerinin ve son kullanıcıların beklentileri doğrultusunda, güç elektroniği temelli güç kaynakları ve enerji depolama sistemleri konusunda; mühendislik, geliştirme ve üretim süreçlerini etkin bir şekilde yürüterek anahtar teslim çözümler sunabilen firma, özellikle kara birliklerinin operasyon sahasındaki enerji ve güç ihtiyaçlarının karşılanması noktasında üstlendiği projeleri başarıyla üretim hattına taşıyor. Bugün, Başarı Savunma tarafından geliştirilmiş olan binlerce katlanabilir güneş paneli, taşınabilir güç sistemi ve batarya şarj cihazı envantere girmiş durumda ve bunlar kullanıcılarına başarıyla hizmet veriyor.

Ana Yüklenicilere Tam Destek

Başarı Savunma’yı rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği de dâhil olduğu projelerde, tasarım sürecinin en başından, seri üretim aşamasına kadar, ana yüklenicilerin yanında yer alıyor olması. Bu yaklaşımı sonuna kadar benimseyen firma, gerektiğinde sistem tasarımına müdahale edebiliyor ya da projedeki diğer süreçler konusunda, tecrübesini ortaya koymaktan çekinmiyor.

Üretim faaliyetlerini Başkent OSB’deki tesislerinde gerçekleştiren firma, gelecek yıldan itibaren HAB OSB’deki tesislerini faaliyete geçirmeyi planlıyor.

Üretim faaliyetlerini, 2015 yılından bu yana Başkent OSB’de gerçekleştiren Başarı Savunma, gelecek yıldan itibaren üretim faaliyetlerini HAB OSB’de gerçekleştirecek şekilde fabrika ve ekipman yatırımı yapıyor.

Bugüne kadar, 10’a yakın platform ve sistem üzerinde çalışan firma; başta Savunma Sanayii Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve ASELSAN olmak üzere 10’un üzerinde ulusal kurum ve kuruluş ile 20’ye yakın savunma projesini başarıyla tamamladı. Gelecek döneme yönelik hedeflerini, sunduğu ürün ve çözümleri global ölçeğe taşımak olarak belirleyen firma, bu tecrübe ve birikimle müşterilerinin zorlu problemlerini çözmeye hazır.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.