Ana Sayfa Haberler Baykar’ın AKINCI’sından, KGK-82-SİHA ile İlk Atışta Tam İsabet

Baykar’ın AKINCI’sından, KGK-82-SİHA ile İlk Atışta Tam İsabet

Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), KGK-SİHA-82 kanatlı güdüm kiti takılı mühimmatla yaptığı ilk atış testinde, hedefini yüksek hassasiyetle vurdu. 14 Haziran’da, Çorlu’dan, TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen KGK-SİHA-82 takılı mühimmatla havalanan Bayraktar AKINCI, Sinop açıklarında deniz üzerinde belirlenen koordinata yönelik gerçekleştirdiği atış testini başarıyla tamamladı. 340 kg ağırlığındaki mühimmatla 30 km uzaktaki hedefe yapılan atışın başarısı, AKINCI’nın üzerindeki elektro-optik kamera ve yerde bulunan telemetri cihazları tarafından da teyit edildi.

29 Ağustos 2021’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle envantere giren Bayraktar AKINCI TİHA’lar hâlihazırda Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçleri tarafından aktif olarak operasyonel görevlerde kullanılıyor. Yurt içindeki kullanıcılara, şu ana kadar 6 adet Bayraktar AKINCI TİHA teslim edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.