Ana Sayfa Haberler Baykar, 77 Azerbaycanlı SİHA Operatörünü Mezun Etti

Baykar, 77 Azerbaycanlı SİHA Operatörünü Mezun Etti

Baykar tarafından Bayraktar TB2 SİHA Operatörlüğü eğitimi verilen Azerbaycan Hava Kuvvetlerine mensup 77 asker, 5 Şubat’ta, eğitimlerini başarıyla tamamladı. SİHA pilotu, görev komutanı, faydalı yük operatörü ve teknisyen olarak görev yapacak Azerbaycanlı askerler, 4 ay süren eğitimin ardından, sertifikalarını, Keşan’daki Baykar Uçuş Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törende aldı.

Ev sahibi olarak, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın iştirak ettiği törene; Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim Khazar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Namiq İslamzade, Azerbaycan Askeri Ataşesi Albay Müşfig Mammadov, Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Komutan Yardımcısı ve Personel Başkanı Albay Elşad Panahov ve Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Başkanı Albay Elçin Ahunov da katıldı.

Baykar tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan’ın, 27 Eylül 2020’de, Dağlık Karabağ’ın kurtarılmasına yönelik başlattığı harekatta, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA’ları tüm cephe hattında kullandığı; Bayraktar TB2 SİHA’lar ile Ermenistan Silahlı Kuvvetlerine ait birçok hava savunma sistemi, radar sistemi, tank, zırhlı araç, kamyon, cephanelik, mevzi ve birliğin imha edildiği belirtildi.

 815 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.