Ana Sayfa Haberler Polonya’nın Ardından Letonya da Bayraktar TB2’ye Göz Kırpıyor

Polonya’nın Ardından Letonya da Bayraktar TB2’ye Göz Kırpıyor

Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks ve beraberindeki heyet, 7 Haziran’da, Baykar’ın Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri’ni ziyaret etti. Baykar, gelişmeyi, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Pabriks’in, söz konusu paylaşımı kendi resmi hesapları üzerinden repost etmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Pabriks ayrıca, Baykar’ın mesajının altına, İngilizce olarak şu yorumu yaptı: “Bu mükemmel karşılama için teşekkürler. Türk sanayisi ve Ar-Ge’si en yüksek dünya standartlarına sahip ve NATO bünyesinde müttefik olduğumuz için buna çok değer veriyoruz. Hepinize başarılar diliyorum.”

Söz konusu gelişmelerin ardından, sosyal medyada pek çok kullanıcı, geçtiğimiz günlerde Baykar ile 24 adet Bayraktar TB2 ve çeşitli sistemlerin satışı için bir anlaşma imzalayan Polonya’dan sonra, Letonya’nın da bu hava aracına ilgi duyduğu yorumunu yaptı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.