Ana Sayfa Haberler Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar MiG-29 ile Uçtu

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar MiG-29 ile Uçtu

TEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait MiG-29 savaş uçağıyla uçtu. Bayraktar’ın uçtuğu MiG-29, Baykar tarafından geliştirilen AKINCI TİHA ile kol uçuşu gerçekleştirdi. Baykar, gelişmeyi 25 Mayıs’ta duyurdu.

Bayraktar, uçuşu Azerbaycan Hava Kuvvetleri Muharip Kuvvetler Komutan Yardımcısı Hava Pilot Albay Zaur Rüstemov ile birlikte gerçekleştirdi. Bakü’de bulunan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleşen uçuş öncesi SoloTürk’ün ilk pilotu olan Milli Savunma Bakanlığı Kooordinatörü Hava Pilot Albay Murat Keleş’ten brifing alan Bayraktar ve Albay Rüstemov, daha sonra çift kişilik MiG-29’a geçti.

Hususi Pilot Lisansı’na (Private Pilot License / PPL) sahip olan Bayraktar ile Rüstemov’un uçtuğu savaş uçağı MiG-29’a, TEKNOFEST Azerbaycan’da uçuş gösterisi yapacak olan AKINCI da eşlik etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.