Ana Sayfa Haberler Baykar, Türkmenistan İhracatı ile BAYRAKTAR TB2 Kullanıcılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Baykar, Türkmenistan İhracatı ile BAYRAKTAR TB2 Kullanıcılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Baykar tarafından geliştirilen BAYRAKTAR TB2 SİHA’lar, 27 Eylül’de, Türkmenistan’da gerçekleştirilen Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında görüntülendi. Firma, konu ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında, SİHA’ların, araç üzerinde taşınırken çekilen görüntülerine yer verdi.

Baykar’ın paylaşımında, aşağıdaki ifadeler yer aldı: “Bağımsızlığın 30. yılında dost ve kardeş ülke #Türkmenistan’ın Bağımsızlık Günü’nü kutlarız.”

Şu ana kadar yapılan resmî açıklamalara göre BAYRAKTAR TB2, Azerbaycan, Katar, Polonya ve Ukrayna’ya ihraç edildi. Bununla birlikte, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, 29 Ağustos’ta düzenlenen bir törende yaptığı konuşma sırasında, BAYRAKTAR TB2 için 10 ayrı ülke ile ihracat sözleşmesi imzaladıklarını ve gelirlerinin yüzde 70’inden fazlasını ihracattan elde ettiklerini açıklamıştı.

 449 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.