Ana Sayfa Haberler Baykar’ın 2 Adet 750 Beygirlik Motorla Donattığı AKINCI B Gökyüzüyle Buluştu

Baykar’ın 2 Adet 750 Beygirlik Motorla Donattığı AKINCI B Gökyüzüyle Buluştu

Baykar tarafından geliştirilen BAYRAKTAR AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın (TİHA) 2 adet 750 beygir güce sahip motorla donatılan B modeli, ilk uçuş testini başarıyla tamamladı. Baykar gelişmeyi, 2 Mart’ta duyurdu.

Çorlu’da bulunan Bayraktar AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde gerçekleştirilen test faaliyetinde, toplam bin 500 beygir motor gücüne sahip BAYRAKTAR AKINCI B TİHA, 1 saat 16 dakika havada kaldı. AKINCI B ilk uçuşunda gerçekleştirilen aerodinamik parametre tanımlama testlerini de başarıyla tamamladı. AKINCI’nın envantere ilk giren sürümü olan A modeli, toplam 900 beygir güce sahip motorlarla görev yapıyor. TİHA’nın yeni versiyonu AKINCI C ise 2 adet 950 beygirlik motorla toplamda bin 900 beygir motor gücüne sahip olacak. AKINCI C’nin de ilk uçuşunu yakın zamanda yapması hedefleniyor.

Bayraktar AKINCI B’nin ilk uçuş testini yöneten Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, “AKINCI B toplamda bin 500 beygir gücüne sahip daha güçlü bir versiyon. Gökyüzüyle buluşan AKINCI B test manevralarını başarıyla tamamlayarak ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.