Ana Sayfa Haberler Baykar’ın Başlattığı Uzaktan Eğitim için Tablet Bilgisayar Kampanyası Hızla Büyüyor

Baykar’ın Başlattığı Uzaktan Eğitim için Tablet Bilgisayar Kampanyası Hızla Büyüyor

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, 20 Eylül’de, uzaktan eğitime ulaşma fırsatı olmayan öğrenciler için Baykar olarak, 5.000 adet tablet bilgisayar hediye ettiklerini duyurdu. Bayraktar, TEKNOFEST paydaşlarının da bu kampanyaya destek vermesini umut ettiğini de belirtti. Bayraktar’ın çağrısına yanıt gecikmedi ve sektörden pek çok firma kampanyaya katkıda bulundu. Şu ana kadar kampanyaya katıldığını açıklayan sektör firmaları ve hediye ettikleri tablet bilgisayar sayıları şu şekilde:

  • ASELSAN – 5.000
  • ASFAT – 1.500
  • HAVELSAN – 1.000
  • MKEK – 1.500
  • Roketsan- 1.000
  • STM- 1.000
  • TEI- 1.000
  • TUSAŞ – 5.000
  • Türksat- 1.000

Böylece şu ana kadar sektörden toplam 23.000 tablet bilgisayar hediye edilmiş oldu.

Bayraktar, tablet bilgisayar hediye kampanyasını sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile duyurdu ve açıklamasında şöyle konuştu: “Eylül TEKNOFEST ayı ve bu hafta TEKNOFEST haftası… Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde ülkemizin her ilinden yüz bin öğrencimiz yarışıyor. Biliyoruz ki ülkemizin her köşesinde önümüzdeki yıllarda bu heyecana ortak olacak nice cevherler var. İmkân sunulduğunda, dünyanın en iyisi olacak çocuklarımız, gençlerimiz var. İşte o cevherlerin eğitim hayatlarına katkı verebilmek, uzaktan eğitim olanaklarından yararlanmalarına destek olabilmek için… TEKNOFEST paydaşları olarak, uzaktan eğitim olanağı bulunmayan öğrencilere tablet bilgisayarlar hediye etmeye karar verdik.

Biz, Baykar adına 5.000 tablet bilgisayar hediye edeceğiz. İnanıyorum ki paydaşlarımız da bizi yalnız bırakmayacaktır. Hep birlikte el ele vereceğiz, daha çok çocuğumuza, gencimize bilgiye erişimin kapılarını açacağız.”

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı: “Fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefiyle yola çıktık. Engeller kaldırıldığında öğrencilerimizin bizi daha güzel bir geleceğe ulaştıracağına inanıyoruz.”

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci: “Başarılı Gençlerimizin Her Zaman Yanındayız”

Bu kampanyaya destek olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci ise konu ile ilgili şunları söyledi: “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Yarınların bilim insanları, başarılı mühendisleri bugün bu amaç uğruna çalışan gençlerimiz arasından çıkacak. Başarılı gençlerimizin her zaman yanındayız. Onların karşısına çıkacak her türlü engelin aşılması noktasında üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz.”

Kampanya kapsamında hediye edilecek tablet bilgisayarlar Milli Eğitim Bakanlığı ile koordinasyon halinde, ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılacak.

 1,046 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.