Ana Sayfa Haberler Bayraktar AKINCI, ÇAKIR’la Hedefi Tam İsabetle Vurdu

Bayraktar AKINCI, ÇAKIR’la Hedefi Tam İsabetle Vurdu

Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı), Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde yürütülen Bayraktar AKINCI Projesi kapsamında ÇAKIR seyir füzesi ile yapılan test atışında, 100 kilometre uzaktaki deniz üstündeki hedefi tam isabetle vurdu. Bayraktar AKINCI TİHA, milli jet motoruna sahip olan ÇAKIR seyir füzesi ile kilometrelerce mesafedeki stratejik kara ve deniz hedeflerine karşı yüksek etki gösterebilecek.

Saatte 800 km Hıza Ulaştı

Baykar tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen AKINCI TİHA, uzun menzilli atış testi için Tekirdağ’daki Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nden 29 Şubat’ta havalandı. Kanat altında, Roketsan tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen ÇAKIR seyir füzesi ile Sinop Atış Alanı’na gelen Bayraktar AKINCI, füzeyi 100 km uzaktan ateşledi. ÇAKIR seyir füzesi, saatte 800 km hıza ulaşarak Karadeniz açıklarındaki hedefi tam isabetle vurdu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.