Ana Sayfa Haberler Bayraktar AKINCI’dan, İHA-230 Füzesi ile Tam İsabet

Bayraktar AKINCI’dan, İHA-230 Füzesi ile Tam İsabet

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde yürütülen Bayraktar AKINCI Projesi kapsamında, Baykar’ın milli ve özgün taarruzî insansız hava aracı Bayraktar AKINCI’ya, yeni yerli mühimmat ve sistemlerin entegrasyonu sürüyor. Bayraktar AKINCI, hava aracından atılmak üzere geliştirilen İHA-230 füzesi ile gerçekleştirdiği test atışında tam isabetle vurdu.

Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen, Türkiye’nin ilk havadan karaya süpersonik füzesi olan İHA-230 Füzesi ile 2 Mart 2024’te gerçekleştirilen test atışı başarıyla tamamlandı. Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nden havalanan Bayraktar AKINCI, uzun menzilli atış testi icra etmek üzere Sinop’a yöneldi. Bayraktar AKINCI’nın Sinop Atış Alanı’nda ateşlediği KKS/ANS güdümlü İHA-230 Füzesi, Karadeniz üzerinde uzak mesafedeki noktayı tam isabetle vurdu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.