Ana Sayfa Haberler Bayraktar KIZILELMA TEKNOFEST’e Uçarak Geldi

Bayraktar KIZILELMA TEKNOFEST’e Uçarak Geldi

Baykar tarafından öz kaynaklarla geliştirilen Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA, TEKNOFEST 2023’e uçarak geldi. AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nin bulunduğu Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’ndan havalanan Bayraktar KIZILELMA, TEKNOFEST 2023 kapsamında sergilenmek üzere Atatürk Havalimanı’na uçtu. Çorlu Atatürk Havalimanı’ndan saat 12:32’de uçuşa başlayan Bayraktar KIZILELMA, İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinde iki kez alçak irtifa selamlama geçişi yaptıktan sonra saat 13:09’da başarıyla indi. Bu uçuş ile Bayraktar KIZILELMA, ilk kez test uçuşlarının yapıldığı havalimanından başka bir havaalanına uçarak intikal etmiş oldu. Bayraktar KIZILELMA’ya uzak kol uçuşunda Bayraktar AKINCI TİHA eşlik etti.

Şimdiye kadar iki prototipi başarıyla üretilen ve 27 Nisan – 1 Mayıs günleri arasında TEKNOFEST 2023 kapsamında Atatürk Havalimanı’nda sergilenecek olan Bayraktar KIZILELMA’nın test süreci devam ediyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.