Ana Sayfa Haberler Bayraktar KIZILELMA, Test Sürecine İrtifa Yükselterek Devam Ediyor

Bayraktar KIZILELMA, Test Sürecine İrtifa Yükselterek Devam Ediyor

Baykar’ın öz kaynaklarıyla geliştirdiği Bayraktar KIZILELMA insansız savaş uçağı, orta irtifa sistem tanımlama testini başarıyla tamamladı. Çorlu’da bulunan AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nden, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın yönetiminde gerçekleştirilen bu üçüncü uçuşta, 20.000 feet irtifaya ulaşıldığı; Baykar tarafından, 30 Mart tarihinde yayınlanan basın bülteniyle duyuruldu.

Selçuk Bayraktar, testin ardından şunları kaydetti: “Bayraktar KIZILELMA orta irtifadaki sistem tanımlama testini başarıyla tamamladı. Bu gerçekleştirdiğimiz üçüncü test oldu. Bundan sonra da geliştirme faaliyetlerimiz kapsamında birçok testimiz devam edecek. İnşallah 2024’ün başında KIZILELMA’nın seri üretimine başlamayı hedefliyoruz. Bunun yanında heyecanla ilk uçuşunu beklediğimiz, dünyanın kısa pistli gemilerine inip kalkabilen ilk SİHA’sı olacak Bayraktar TB3’ün de ilk uçuşuna hazırlanıyoruz. Tüm bu gelişmeler vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.”

Yaklaşmakta olan TEKNOFEST etkinliğine değinen Selçuk Bayraktar: “Bayraktar TB3 ve Bayraktar KIZILELMA inşallah İstanbul’da 27 Nisan ve 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek TEKNOFEST’te milletimizle buluşacak. Tüm milletimizi teknolojinin kalbinin çarptığı yere Milli Teknoloji Hamlesi’nin merkezi olan TEKNOFEST’e, İstanbul’a, Atatürk Havalimanı’na bekliyoruz.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.