Ana Sayfa Haberler Bayraktar KIZILELMA, Uçuş Testlerine Hız Arttırarak Devam Ediyor

Bayraktar KIZILELMA, Uçuş Testlerine Hız Arttırarak Devam Ediyor

Baykar’ın öz kaynaklarıyla geliştirdiği Bayraktar KIZILELMA insansız savaş uçağı, uçuş test kampanyası kapsamında, yüksek hızlara çıkarak icra edilen sistem tanımlama testini tamamladı. İlk kez iniş takımlarını gövde içine alarak yüksek hızda manevra testleri yapan Bayraktar KIZILELMA, Çorlu’da bulunan AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nden, 18 Nisan’da, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın denetiminde havalandı. Test kapsamında pist üzerinden alçak irtifada yüksek hızlı geçişler de yapan uçağın, 2024 yılı içerisinde seri üretimine başlaması hedefleniyor.

Bayraktar KIZILELMA ve Bayraktar TB3 SİHA, TCG Anadolu’nun 10 Nisan’da gerçekleştirilen envantere kabul töreninde uçuş güvertesinde görüntülenmişti. Törende üretilen 2. prototipi sergilenen Bayraktar KIZILELMA’nın, 2025 yılında TCG Anadolu gemisinden uçuş testlerine başlaması hedefleniyor. Her iki insansız hava aracı da İstanbul Sarayburnu Limanı’nda vatandaşların ziyaretine açılan TCG Anadolu’nun uçuş güvertesinde, 23 Nisan’a kadar sergilenmeye devam edecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.