Ana Sayfa Haberler Bayraktar Kızılelma’nın İlk Motor Entegrasyon Testi Başarıyla Tamamlandı

Bayraktar Kızılelma’nın İlk Motor Entegrasyon Testi Başarıyla Tamamlandı

Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı’nın ilk motor entegrasyon testi, 17 Eylül’de başarıyla tamamlandı. Gelişme, firma tarafından 17 Eylül’de duyuruldu.

Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’nde bulunan test alanında gerçekleştirilen testi, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar yönetti. Bu test ile Bayraktar KIZILELMA,  ilk uçuşuna bir adım daha yaklaşmış oldu.

Bayraktar KIZILELMA’nın test süreci, yer testleri ile devam edecek. Uçağın ilk uçuşunun 2023 yılında gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Bayraktar KIZILELMA, Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi ANADOLU gibi kısa pistli gemilerden kalkabilecek ve bu gemilere iniş yapabilecek şekilde geliştiriliyor. Uçak, aynı zamanda agresif manevralarla insanlı savaş uçakları gibi hava-hava muharebesi gerçekleştirebilecek.

Kalkış ağırlığı azami 6 ton olacak Bayraktar KIZILELMA, 1,5 ton faydalı yük taşıyabilecek. Uçak, düşük radar izine ve AESA radarına da sahip olacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.