Ana Sayfa Arşiv Bayraktar TB-2 Silahlı İHA’dan 80 Bin Saat Rekoru

Bayraktar TB-2 Silahlı İHA’dan 80 Bin Saat Rekoru

Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, TB-2 S/İHA’nın (silahlı ve silahsız insansız hava aracı) 80 bin saatlik uçuşla, Türk havacılık tarihinde, gökyüzünde en uzun süre görev yapan hava aracı olma özelliğini kazandığını ifade etti.

Sosyal medyada paylaştığı mesajında, “Çok yakında 100 bin, sonra 1 milyon saat inşallah” diyen Bayraktar, “Demirağların, Hürkuşların önü kesilmeseydi, bayrağımız 80 bin değil, 80 milyon saattir gökyüzündeydi” ifadesini kullandı.

Baykar Makina tarafından üretilen Bayraktar TB-2 S/İHA’lardan halihazırda Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde 69 adet bulunuyor.

TB-2 S/İHA’lar 27.030 feet yükseklikte görev yapma ve 24 saat uçuş süresiyle farklı rekorları da elinde bulunduruyor.

Baykar Makinanın ürettiği mini İHA’lar ise Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ve ihraç edilen ilk milli İHA sistemi olmanın yanı sıra 100 bin saatin üzerinde uçuş yapmış olma özelliğine de sahip.

 

 1,467 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.