Ana Sayfa Haberler Bayraktar TB3, ASELFLIR-500 ile Uçtu

Bayraktar TB3, ASELFLIR-500 ile Uçtu

Baykar’ın geliştirdiği Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), ASELSAN’ın geliştirdiği elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi ASELFLIR-500 ile yaptığı ilk uçuş testini başarıyla tamamladı. 26 Mart’ta Baykar tarafından yapılan açıklamada, TB3’ün 25’inci test uçuşunu ilk kez ASELFLIR-500 ile gerçekleştirdiği ve 6 saat havada kaldığı bildirildi.

Tekirdağ Çorlu’daki AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde gerçekleştirilen orta irtifa sistem tanımlama ve performans testi sırasında eğitim uçuşu yapan Bayraktar AKINCI (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) TİHA da Bayraktar TB3’e entegre edilen ASELFLIR-500 tarafından takip edildi. Bayraktar TB3 SİHA, yapılan toplam 25 test uçuşunda 196 saat havada kaldı. Birçok kez 30.000 feet irtifanın üzerinde uçan milli SİHA, yüksek irtifa sistem performans testlerini de başarıyla geçti. TEI tarafından yerli olarak geliştirilen TEI-PD170 motorundan güç alan Bayraktar TB3’ün ikinci prototipi de geçen hafta ilk uçuş testini başarıyla tamamlayarak gökyüzüyle buluştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.