Ana Sayfa Haberler Bayraktar TB3, İlk Kez TEKNOFEST 2023 İstanbul’da Sergilenecek

Bayraktar TB3, İlk Kez TEKNOFEST 2023 İstanbul’da Sergilenecek

Baykar’ın geliştirdiği Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), Cumhuriyetin 100. yılında, 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST 2023 İstanbul’da, ilk kez halka açık olarak sergilenecek.

Baykar tarafından geliştirilen TB3 SİHA, ANADOLU gibi kısa piste sahip gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip olacak. Baykar, TB3’ün, bu kabiliyete sahip dünyadaki ilk SİHA olacağını vurguluyor. TB3, katlanabilen kanat yapısıyla da geminin uçuş pistinde ve güvertesinde daha az yer kaplayacak. Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak Bayraktar TB3, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve çeşitli akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini icra edebilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Pazar günü Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’ne yaptığı ziyarette çekilen fotoğraflarda üretim hattında görülen Bayraktar TB3 SİHA, bu yıl içinde uçuş testlerine başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyareti sırasında, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, TB3 dahil olmak üzere yürütülmekte olan diğer milli projelerin son durumlarıyla ilgili bilgi verdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.