Ana Sayfa Haberler BE Italia, Seafuture 2023 Fuarında Türkiye’yi Temsil Etti

BE Italia, Seafuture 2023 Fuarında Türkiye’yi Temsil Etti

İtalya’nın en büyük savunma fuarlarından biri olan Seafuture 2023’e Türkiye’den tek katılım, Berkin Savunma Mühendislik’in İtalya şubesi olan BE Italia ekibi tarafından gerçekleştirildi. La Spezia Deniz Askeri Üssü’nde, 5-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Seafuture 2023 aynı zamanda, BE Italia’nın, İtalya’da savunma sistemleri üretim izni almasının ardından katıldığı ilk fuar oldu.

BE Italia, fuarda, Berkin Savunma Mühendislik’in gemi veri dağıtım sistemi gibi ürünlerinin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen teknolojik KOBİ’lerinden Anova, ANDAR, MESAV ve İdealab gibi firmaların ürünlerini de sergiledi. BE Italia, bu firmalarla yaptığı anlaşmalar uyarınca; turbojet motorlar, elektromekanik hareket sistemleri, esnek mermi yolu ve askeri fanlar gibi çeşitli ürünleri İtalya’da lisans altında üretme ve satma hakkına sahip.

İtalya’da savunma sistemleri üretim izni aldıktan sonra, spesifik özellikler taşıyan ürünlerinin yoğun ilgi gördüğünü belirten BE Italia Genel Müdürü Yücel Atalay; “Kendini kanıtlamış Türk ürünlerinin, İtalyan endüstrisinin de katkısı ile Avrupa Birliği’ne ve tüm dünya pazarlarına sunarak, ülkemize katkı yapmak birinci hedefimizdir.” şeklinde konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.