Ana Sayfa Haberler Belarus Savunma Ataşesi Albay Sergei Sidomonidze, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in Yeni Ofisini Ziyaret Etti

Belarus Savunma Ataşesi Albay Sergei Sidomonidze, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in Yeni Ofisini Ziyaret Etti

Belarus Savunma Ataşesi Albay Sergei Sidomonidze, 12 Aralık’ta, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in yeni ofisine nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Albay Sidomonidze, MSI Dergisi Yayın ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü ve AMAC Magazine Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Birol Tekince ile görüştü. Beş yıldır Türkiye’de bulunan Albay Sidomonidze, görev süresini tamamladı ve 21 Aralık’ta ülkesine dönmeye hazırlanıyor. Ziyaretinde, MSI Dergisi ile ilgili görüşlerini paylaşan Albay Sidomonidze, “Görev süremin ilk yıllarından itibaren, her ay düzenli olarak, Türk savunma sanayisini ve ürünlerini, MSI Dergisi’nden takip ettim. Özellikle Türk savunma sanayisine giren yeni firmaları ve geliştirilen ürünleri sizler sayesinde öğrendim” dedi. Türkiye ve Belarus arasında, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), ASELSAN, HAVELSAN ve Roketsan gibi önemli firmalarla yürütülen projeler olduğunu ifade eden Albay Sidomonidze, bu ilişkilerin daha da gelişeceğine inancının tam olduğunu belirtti.

AMAC Magazine hakkında da fikirlerini ifade eden Albay Sidomonidze, derginin çok iyi planlandığını ve hazırlandığını söyledi. Özellikle AMAC Magazine’deki Ataşe Köşeşi’nde yeni ataşelerin tanıtılması ve AMAC News bölümünde, son 3 ayda gerçekleşen ve askeri ataşeleri ilgilendiren haberlerin olmasının büyük fayda sağladığını belirtti.

Albay Sidomonidze, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in içeriğinde askeri gelişmelere de daha çok yer verilmesinin kendisi ve meslektaşları açısından faydalı olacağını da belirtti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.