Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 BeNova Consulting, İhracat Stratejileri ve İnsan Kaynakları Konularında Sektörün Nabzını Tuttu

BeNova Consulting, İhracat Stratejileri ve İnsan Kaynakları Konularında Sektörün Nabzını Tuttu

BeNova Consulting Genel Müdürü Erdinç Mert

Fuara ziyaretçi olarak katılan BeNova Consulting Genel Müdürü Erdinç Mert, yaptığı görüşmelerle sektörün nabzını tutma fırsatını iyi değerlendirdi. Fuarda sektörle ilgili tespit ve gözlemler yapan Mert, BeNova Consulting’in önümüzdeki dönemde sektöre sunacağı hizmetlere ilişkin yeni bir yapılanmanın da fikri temellerini attı.

Fuarda gerçekleştirdiği temaslarla ilgili MSI Dergisi’ne konuşan Mert, tespit ve gözlemlerini şöyle aktardı: “Fuar kapsamında birçok firmayla detaylı bir şekilde görüşme şansımız oldu. ASELSAN başta olmak üzere hâlihazırda hizmet verdiğimiz firmalarla potansiyel yeni projelere yönelik görüşme şansını elde ettik. Henüz hizmet verme şansımızın olmadığı KOBİ’lerle de görüşerek uzun süreli bir yol arkadaşlığının ilk adımını atmış olduk.

Görüşmeler sırasında iki önemli konu ön plana çıktı: ihracat stratejilerinin yetersizliği ve insan kaynakları alanında duyulan ihtiyaçlar. Bundan sonraki dönemde, özellikle ihracata yönelik stratejilerin geliştirilmesi, hedef bölge ve ülkelerin nasıl seçilebileceği gibi hususlarda çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. İnsan kaynakları alanında da yeni yeteneklerin ekibe dâhil edilebilmesine yönelik ciddi bir ihtiyaç bulunduğunu gözlemledik. Aynı şekilde, ekibe katılan yeteneklerin yönetimi ve elde tutumuna yönelik olarak da firmalarımızla çalışmalara devam edeceğiz.

Fuar bize bir kez daha gösterdi ki savunma sanayisi sektöründe yönetim danışmanlığına çok fazla ihtiyaç var. Özellikle bizim gibi sektörün içinde yetişmiş bir ekip, bu noktada öne çıkıyor.”

Mert, fuar sonrasına yönelik çalışmalarıyla ilgili de şunları söyledi: “Fuar süresince yaptığımız ikili görüşmelerden sonra, gelecek için yeni bir yapılanmaya gitmeye karar verdik. Sektördeki ihtiyaçlara daha iyi cevap verebilmek için insan kaynakları konusundaki hizmetlerimizi güçlendireceğiz. Bu konuda kıdemli bir arkadaşımızla ortaklık konusunda görüşmelerimiz devam ediyor; önümüzdeki günlerde detayları açıklıyor olacağız. ‘BeNova Human Capital’ çatısı altında, spesifik yetenek kazanımı alanında hizmetler sağlayacağız. Kazandırılan ve kurumlarda var olan yeteneklerin, mutlu ve bağlılığı yüksek olmalarını sağlayacak hizmetleri de vereceğiz. Ayrıca, kurumların verimli ve sürdürülebilir iş sonuçlarına ulaşabilmelerini sağlayacak doğru ve optimal organizasyonları oluşturmaları için; kurum kültürü ve değerlerinin belirlenmesinden, hedeflenen başarı için kurulması ve kurgulanması gereken ve ucu insana dokunan tüm insan değerleri süreçlerine kadar geniş bir yelpazede destek vereceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.