Ana Sayfa Manşet BeNova Consulting’in Gündemi; KOBİ’ler, İhracat ve İstihdam Oldu

BeNova Consulting’in Gündemi; KOBİ’ler, İhracat ve İstihdam Oldu

BeNova Consulting Genel Müdürü Erdinç Mert, ziyaretçi olarak katıldığı SAHA EXPO 2022’de, 50’ye yakın firma ile görüşme fırsatı buldu. Ağırlıklı olarak KOBİ seviyesindeki bu firmaların yarıdan fazlası, BeNova Consulting’in ilk defa temas ettiği firmalar oldu.

Mert, görüşmeleriyle ilgili izlenimlerini şöyle aktardı: “Görüşmeler sırasında iki önemli konu ön plana çıktı: İhracat stratejilerinin yetersizliği ve istihdam alanında ihtiyaç. 2022 yılında, ihracata yönelik stratejilerin geliştirilmesi, hedef bölge ve ülkelerin nasıl seçilebileceği gibi hususlarda çalışmalarımızı yoğunlaştırmıştık. Bu konuda çok ciddi bir ihtiyaç olduğunu bir kez daha gözlemledik. Kalifiye işgücü bulmaktaki zorluk da yine geçtiğimiz sene gözlemlediğimiz sorunlardan bir tanesiydi ve bu nedenle lisanslı istihdam ofisi olan BeNova Human Capital’i açmıştık. Bu konuda da ciddi bir ihtiyacın devam ettiğini gözlemleme şansımız oldu. Aynı şekilde, ekibe katılan yeteneklerin yönetimi ve elde tutumuna yönelik çalışmalarımıza da sektör firmalarından yoğun ilgi olduğunu gözlemlemiş olduk. Eğitim alanındaki ihtiyaca yönelik olarak da kısa zaman önce lansmanını yaptığımız BeNova Academy bünyesinde çözüm bulmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.”

BeNova Consulting, yaptığı temasların ardından özellikle BeNova Academy’ye yönelik yeni iş birliklerini, yakın zamanda duyurmayı hedefliyor. Mert, BeNova Academy’nin faaliyetlerine ilişkin olarak şunları da ekledi: “Alışılmışın dışında eğitim anlayışımızı yansıtmaya devam edeceğiz. Sektörün çok alışık olmadığı ‘doğa ile iç içe yönetici kamplarımızın’ da yakın zamanda sektörden büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.