Ana Sayfa Haberler Tarık Ziya Kaboğlu, BeNova Consulting’in Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Tarık Ziya Kaboğlu, BeNova Consulting’in Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Savunma sektörünün tecrübeli isimlerinden Tarık Ziya Kaboğlu, BeNova Consulting’in Strateji ve Pazar Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden yüksek elektrik elektronik mühendisi olarak mezun olan Kaboğlu, kariyerine ASELSAN’da başladı. 1988-2011 yılları arasında üretim, proje, tedarik, insan kaynakları, kalite, süreç, teknoloji, strateji yönetimi ve yatırım fizibilitesi gibi çeşitli konularda görevlerde bulundu. 2011 yılında, Kazakhstan Aselsan Engineering (KAE) şirketinde Kurucu Genel Müdür (CEO) olarak görev yaptı. KAE yatırımına ait yatırım fizibilitesi çalışmalarında aktif olarak görev aldı ve fizibilite planlarına uygun olarak KAE fabrikasını kurarak 2014 yılında fabrikayı faaliyete geçirdi. Kaboğlu, savunma ve uzay teknolojilerinin gelişmesine yaptığı katkılar nedeniyle Kazakistan Devlet Madalyası’yla da onurlandırıldı.

MSI Dergisi olarak Tarık Ziya Kaboğlu’na yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.