Ana Sayfa Haberler Berkin Savunma Mühendislik, İş Birliklerini İVEO Elektronik ile Genişletiyor

Berkin Savunma Mühendislik, İş Birliklerini İVEO Elektronik ile Genişletiyor

Berkin Savunma Mühendislik ve İVEO Elektronik, 13 Nisan’da, İstanbul’da, bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Berkin Savunma Mühendislik ile İVEO Elektronik’in tanışıklığı, bir proje için yaptıkları ortak çalışmaya dayanıyor. Firmalar, başlattıkları bu yeni işbirliğiyle ise savunma sanayisi ve Ar-Ge alanlarındaki tecrübelerini kullanarak ortak projeler yürütmeyi hedefliyorlar. Bu projeler, üretim faaliyetlerini de içerebilecek.

2 firma, öncelikli alan olarak deniz platformlarını belirledi. Bununla beraber, hava ve kara platformları da ortak çalışmaların kapsamında yer alıyor. Ortak çalışmaların ilk meyvesini, bu yıl sonunda vermesi planlanıyor.

Berkin Savunma Mühendislik Genel müdürü Ezgi Keleş, bu yeni iş birliğiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “’Yapılmayanı ve Yapılamayanı Yapmak’ yolunda beraber iş birliği kararı almış olmak, her iki firmanın gücüne güç katacaktır.” derken İVEO Elektronik Genel Müdürü Oğuzhan Efe ise düşüncelerini “İki firmanın savunma sanayi alanındaki tecrübelerini birleştirerek iş birliği yapması özgün ve milli ürünler çıkartılması hedefine daha hızlı ulaşmamızı sağlayacaktır.” sözleriyle ifade etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.