Ana Sayfa Haberler Berkin Mühendislik, IDEF 2019’a, Ürün Sahibi Firma Olarak Katıldı

Berkin Mühendislik, IDEF 2019’a, Ürün Sahibi Firma Olarak Katıldı

MSI Dergisi’nin 181’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ikinci bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Berkin Mühendislik, fuarda, son dönemde geliştirdiği ve birçoğunu ilk defa sergilediği özgün ürünleri ile boy gösterdi. Bu ürünlerin en önemli özelliği ise tüm yazılım, donanım ve mekanik tasarımlarının, Berkin Mühendislik’e ait olması.

Sergilenenler arasında önce çıkan ürün, PIU-0430 Programlanabilir Arayüz Birimi oldu. PIU-0430, platformlardaki farklı sistemlerin arayüz entegrasyonuna kolaylık ve hız getiriyor. Birim üzerinde, kara ve deniz platformlarında kullanılan farklı arayüzler bulunuyor. Birime, bir cihazdan gelen bağlantı ile aktarılan bir veri, farklı bir bağlantı standardı ile başka bir cihaza yönlendirilebiliyor. Bu yönlendirme, birimin programlanabilir olması sayesinde, kolaylıkla ve kısa zamanda yapılabiliyor. Programlama, sahada, son kullanıcı tarafından da gerçekleştirilebiliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NDDS-300 Gerçek Zamanlı Veri Dağıtım Sistemi ile ilgili bilgileri, Berkin Mühendislik Genel Müdürü Yücel Atalay’dan aldı.

 

PIU-0430 Programlanabilir Arayüz Birimi

Berkin Mühendislik Genel Müdürü Yücel Atalay, PIU-0430’un, dünya pazarlarında eşsiz bir ürün olduğunu vurguluyor: “Çeşitli platformlarda, o platforma özel geliştirilmiş benzer çözümler bulunuyor. Ancak PIU-0430, türünün, platformdan ve sistemlerden bağımsız tek örneği. Bu birimi, herhangi bir platforma koyup, platform üzerindeki sistemleri birbiri ile iletişim kurar hale getirebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz tüm arayüzler, birim üzerinde bulunuyor. Siz, birimi programlayarak hangi verinin, hangi sıklıkta ve nereden nereye iletileceğini belirtiyorsunuz. Böyle bir kabiliyet, modernizasyon gibi cihazların değiştiği ya da güncellendiği durumlarda, cihaz üreticilerine bağlı kalmadan arayüz uyumunu gerçekleştirmenizi de sağlıyor. Benzer bir ürün, dünya pazarlarında yok ve biz de patent sürecini başlattık.”

 

NDDS-300 Gerçek Zamanlı Veri Dağıtım Sistemi

Berkin Mühendislik, PIU-0430’un laboratuvar testlerini tamamladı ve ürünü, seçileceği projelere teslim etmeye hazır. Fuar sırasında, yurt dışı heyetler de ürüne ilgi gösterdi ve Berkin Mühendislik’i, teknik sunumlar için ülkelerine davet etti.

NDDS-300 Gerçek Zamanlı Veri Dağıtım Sistemi ise Berkin Mühendislik’in, düşük tonajlı platformlar için tasarladığı, maliyet-etkin bir çözüm. PIU-0430, veriyi yorumlamadan iletirken NDDS-300, veriyi, üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirerek iletiyor. Berkin Mühendislik, NDDS-300’de, yerlilik oranını daha da üst seviyeye taşımayı başardı. Sistemin konektörleri de yerli olarak tedarik edildi.

 

NMFD Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Tekrarlayıcı’nın panel üstü modeli

Firmanın sergilediği bir diğer özgün çözümü, NMFD Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Tekrarlayıcı oldu. Panel üstü ve konsol modelleri olan NMFD, programlanabilirlik özelliği ile kullanıcının, ilgilendiği verileri tek ekranda ve bir arada görmesini sağlıyor.

 

 1,384 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.