Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Berkin Mühendislik, Patentli Teknolojileriyle Geliştirdiği Özgün Çözümleri Sergiledi

Berkin Mühendislik, Patentli Teknolojileriyle Geliştirdiği Özgün Çözümleri Sergiledi

Berkin Mühendislik ekibi bir arada.

IDEF fuarları, Berkin Mühendislik’in, gelişimini gözler önüne serdiği platformlar olmaya devam ediyor. Bir önceki fuarda, özgün ürünleri ile ziyaretçilerini karşılayan Berkin Mühendislik, IDEF 2021’de; genişleyen ürün ailesini ve bu ürünlerinde kullandığı patentli teknolojilerini ön plana çıkarttı. Firma;  programlanabilir arayüz birimlerini, muharip uçaklar için geliştirdiği kokpit içi göstergeleri ve hem sivil hem de askeri gemiler için geliştirdiği sayısal ve analog gösterge birimlerimi, IDEF 2021’de ilk defa sergiledi.

Berkin Mühendislik, fuar boyunca, aralarında Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’ın da bulunduğu üst düzey yetkilileri ve heyetleri standında ağırladı. Ayrıca ASELSAN, FNSS, Leonardo, Roketsan ve TÜBİTAK SAGE ile mevcut ve potansiyel iş birliklerini konu alan görüşmeler yaptı.

Berkin Mühendislik, programlanabilir arayüz birimlerinin çalışır durumdaki örneklerini, yine kendi geliştirdiği sayısal gösterge birimleriyle birlikte ziyaretçilerin ilgisine sundu.

Berkin Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Yücel Atalay, fuar ile ilgili değerlendirmeleri kapsamında şunları söyledi: “IDEF 2021’e; Berkin Mühendislik’in gelişen imkân ve kabiliyetlerini ve bunlarla neler yapabileceğini, mevcut ve potansiyel iş ortaklarımıza göstermek amacıyla katıldık. Veri Dağıtım Sistemleri ve Arayüz Birimlerinde kullandığımız yenilikçi teknolojiler, büyük ilgi çekti. Bu ürünlerimiz ve ürünlerimizde kullandığımız teknolojilerimiz ile ilgili kısa ve orta vadede birçok iş birliği olanağı olduğunu tespit ettik. Bunun yanında yabancı firmalar ile görüşmelerimiz oldu ve bu görüşmelerde, ciddi bir ihracat potansiyeli ortaya çıktı. Önümüzdeki dönemde, bu alana yoğunlaşacağız.

İlk kurulduğumuz dönemdeki emekleme safhasını geride bırakmış kurumsal bir firmaya dönüştüğümüzün, fuarda bizi ziyaret eden iş ortaklarımız tarafından da fark edilmesi ve kabul görmesi, bize büyük bir mutluluk ve gurur verdi. Berkin Mühendislik, yenilikçi yaklaşımıyla ve ‘Yapılamayanı yapmak!’ parolası ile sektörün ihtiyaç duyacağı birçok ürünü geliştirmeye devam edecek.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.