Ana Sayfa Haberler Berkin Mühendislik, Personel Alımlarında Yeni Mezunları Tercih Ediyor

Berkin Mühendislik, Personel Alımlarında Yeni Mezunları Tercih Ediyor

Berkin Mühendislik, pek çok sektör firmasının aksine, yeni personel alımlarında, yeni mezun personeli tercih ediyor. Firmanın şu ana kadarki yolculuğu ve gelecek hedefleri hakkında MSI Dergisi’nin sorularını yanıtlayan Berkin Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Yücel Atalay, firmanın insan kaynakları politikalarına da değindi.

Atalay, insan kaynağının yetersizliğinin konuşulduğu savunma ve havacılık sektöründe, her yıl personel sayısını ikiye katlamayı nasıl başardıklarını, şu şekilde anlattı: “Aslında bu sorunun çok basit bir cevabı var: Yeni mezun arkadaşlarla çalışıyoruz. Bunu da mecburiyetten değil, bir tercih olarak yapıyoruz. İşe aldığımız yeni mezun arkadaşlarımıza, okulda öğretilmeyen ya da öğretilemeyen her şeyi biz öğretiyoruz ve onları, Berkin Mühendislik’in ve sektörün gereksinimleri doğrultusunda yetiştiriyoruz. Bilgi birikimimizi ve tecrübemizi aktarıyoruz. Sektörün geneline baktığımızda, herkes tecrübeli kişileri arıyor. Sektör tecrübesi olan çalışanlar ise doğası itibarıyla daha kıt bir kaynak ve sorunuzda belirttiğiniz ‘insan kaynağı yetersizliği’, aslında buradan kaynaklanıyor.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.