Ana Sayfa Haberler Berkin Mühendislik, Katar Deniz Kuvvetlerinin Okul Gemilerinin İnşasında, Önemli Görevler Üstlendi

Berkin Mühendislik, Katar Deniz Kuvvetlerinin Okul Gemilerinin İnşasında, Önemli Görevler Üstlendi

Berkin Mühendislik, Katar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay adayı öğrencilerin teorik ve pratik eğitimleri kapsamında, Anadolu Tersanesi tarafından inşa edilmekte olan 2 adet Silahlı Harp Okulu Öğrenci Eğitim Gemisi’nde (Cadet Training Ship-CTS) önemli görevler üstlendi. Gemilerin, Veri Dağıtım Sistemlerinin tasarım ve üretimi ile Silah Elektronik Sistemlerinin entegrasyonu, Berkin Mühendislik tarafından yapılacak.

Berkin Mühendislik, Anadolu Tersanesi tarafından düzenlenen ihalede, en uygun teknik ve mali çözümü sunarak aralarında uluslararası firmaların da olduğu rakiplerini geride bırakmayı başardı. Berkin Mühendislik ile Anadolu Tersanesi arasında 20 Eylül’de imzalanan sözleşme kapsamında, gemiler, Berkin Mühendislik’in özgün ürünü olan NDDS-300 temelinde geliştirilecek olan Veri Dağıtım Sistemlerinde yine firma tarafından geliştirilen ileri algoritmalar kullanılacak. Körfez bölgesi çevresel şartları için donanımsal güçlendirmeler de uygulanacak olan Veri Dağıtım Sistemleri, 12 ay içerisinde teslim edilerek entegrasyonu yapılacak.

NDDS-300 Gerçek Zamanlı Veri Dağıtım Sistemi

 

Daha önce Türk Deniz Kuvvetlerine 8 adet LCT ve üzerinde 8 adet LCVP bulunan 2 adet LST inşaatlarını başarıyla tamamlamış olan Anadolu Tersanesi, her iki gemiyi de 36 ay içinde tamamlayıp teslim etmeyi planlıyor. Üzerlerinde öğrenci ve öğretmenler için ihtiyaç duyulacak gelişmiş imkânlara sahip olacak gemiler, yaklaşık 90 metre boyunda ve 2.000 ton tam yük deplasmanına sahip olacak. Orta büyüklükteki bir helikopter platformuna sahip olacak eğitim gemilerde, öğrencilere silahlı savaş yönetimi eğitimi de verilebilecek. Gemiler ikincil görev olarak ekonomik bölgede karakol görevleri icra etme kabiliyetine de sahip olacak.

Türk Deniz Kuvvetleri için inşa edilen Lojistik Destek Gemileri ve Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botları projeleri için Veri Dağıtım Sistemleri geliştirerek başarı ile entegrasyonunu tamamlayan Berkin Mühendislik, bu ihracat başarısı ile katma değer yaratmaya devam ediyor.

Yeni teknolojiler geliştirme ve sistemler tasarlayıp üretme konusunda sürekli altyapı ve insan kaynağı yatırımlarına devam eden Berkin Mühendislik, yeni yurt dışı pazarlarına açılmak için yoğun olarak çalışmayı sürdürüyor.

 1,930 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.