Ana Sayfa Haberler Berkin Mühendislik’in Sistemleri, QTS 91 AL DOHA’da

Berkin Mühendislik’in Sistemleri, QTS 91 AL DOHA’da

Berkin Mühendislik tasarımı ve üretimi alt sistemler, Katar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için Türkiye’de inşa edilen QTS 91 AL DOHA eğitim gemisi ile birlikte teslim edildi. 25 Ağustos’ta teslim edilen geminin tüm silah ve elektronik sistemlerinin iletişimi, Berkin Mühendislik tarafından geliştirilen, çoklu yedekli (multi-redundant) NDDS-300 ailesinden Veri Dağıtım Sistemi (Data Distribution System / DDU) ile sağlanıyor. NMFD-100 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Tekrarlayıcı (Repeater) da gemide yer alan bir diğer Berkin Mühendislik çözümü.

Tüm DDU birimlerinin arızalanması durumunda dahi önceden belirlenen kritik sistemlerin kesintisiz veri akışına olanak sağlayan by-pass teknolojisi de teslim edilen sistemlerde yer alıyor. Berkin Mühendislik, bu teknolojinin, dünyada ilk kez uygulandığını vurguluyor.

 703 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.