Ana Sayfa Haberler Berkin Mühendislik, Muharip Bir Jet Uçağı için Kokpit İçi Sistemler Geliştiriyor

Berkin Mühendislik, Muharip Bir Jet Uçağı için Kokpit İçi Sistemler Geliştiriyor

Deniz platformları konusunda pek çok projeyi başarıyla tamamlayan Berkin Mühendislik, muharip bir jet uçağı için de çeşitli kokpit içi birimleri geliştirmeye başladı. Firmanın şu ana kadarki yolculuğu ve gelecek hedefleri hakkında MSI Dergisi’nin sorularını yanıtlayan Berkin Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Yücel Atalay, deniz projelerinin yanı sıra kara ve hava platformlarına yönelik yaptıkları çalışmalara da değindi.

Atalay, bu konuda şunları söyledi: “Tabii bizim bir ürün olarak ortaya çıkan ilk çalışmalarımız denizcilik alanında olduğu için ve sektör kamuoyu da bizimle ilgili haberlerde bunları gördüğü için, daha çok bu alanda faaliyet gösteriyor gibi görünüyoruz. Aslında geniş bir yelpazede çalışmalar yürütüyoruz. Örneğin, bir muharip jet uçağı için kokpitte kullanılan bazı birimlerin geliştirilmesinde çalışıyoruz. Bu konuda Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz ve yakın bir zamanda, ilk prototiplerimizi teslim edeceğiz.

Bizim kara, deniz, hava gibi bir ayrımımız yok. Ürünlerimizi bazı temel kurallar ve standartlar çerçevesinde tasarlanıp üretiyoruz. Bu sayede ürünlerimizi, farklı çalışma ortamlarına, maliyet-etkin ve hızlı bir şekilde uyarlayabilmemiz mümkün oluyor. Örneğin, bir deniz platformu için geliştirdiğimiz arayüz birimini, bir kara platformuna kısa sürede adapte edebiliyoruz.

Berkin Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Yücel Atalay

Dolayısı ile Berkin Mühendislik’in, suyun altından uzaya kadar uzanan geniş bir yelpazede ürünler için Ar-Ge ve tasarım çalışmaları yapabilecek kabiliyette olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.”

 718 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.