Ana Sayfa Haberler Berkin Savunma Mühendislik, Bir Projesiyle Daha TÜBİTAK Desteği Aldı

Berkin Savunma Mühendislik, Bir Projesiyle Daha TÜBİTAK Desteği Aldı

Berkin Savunma Mühendislik’in “Farklı Sektörlere Yaygınlaştırılabilen Güncel Teknoloji ile Geliştirilmiş Yerli ve Özgün LIDAR Temelli Karar Destek Sistemi” başlıklı projesi,  27 Ocak’ta, TÜBİTAK TEYDEB 1501 programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

2 yıl sürecek projede, mevcut fotogrametri teknoloji tabanlı uygulamalar yerine güncel LIDAR ve yapay zekâ teknolojisini kullanan uygulamalar geliştirilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda yerli LIDAR ve yapay zekâ yazılımı geliştirilecek.

Berkin Savunma Mühendislik, bir süredir, daha önceden faaliyet göstermediği 3 yeni alanda; optik, görüntü işleme ve LIDAR konularında çalışmalar yürütüyordu. Bu alanlarla ilgili yürüten 2 tane sözleşmesi ve bir tane de TÜBİTAK TEYDEB projesi vardı. Desteklenen bu son proje ile firmanın yeni faaliyet alanlarında yürüttüğü dış proje sayısı 4’e yükseldi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.