Ana Sayfa Haberler Berkin Savunma Mühendislik, ORUÇ REİS Araştırma Gemisinin Veri Dağıtım Sistemlerini Modernize Edecek

Berkin Savunma Mühendislik, ORUÇ REİS Araştırma Gemisinin Veri Dağıtım Sistemlerini Modernize Edecek

Berkin Savunma Mühendislik, sismik araştırma gemisi ORUÇ REİS’in veri dağıtım sistemlerini modernize edecek. Firmadan, 2 Mart’ta yapılan bilgilendirmeye göre; veri dağıtım sistemi, her koşulda çalışabilmesine olanak sağlayan bir yedekleme mimarisi ile geliştirilecek. Söz konusu yedekleme mimarisi, Berkin Savunma Mühendislik’in patentli bir teknolojisi.

ORUÇ REİS’in veri dağıtım sisteminin modernizasyonu ile ilgili açıklama yapan Berkin Savunma Mühendislik CTO’su Burak Akça, benzer yedekleme teknolojisinin Katar Askeri Okul gemilerinin karmaşık alt sistem mimarisinde de uygulandığını hatırlattı. Akça, sistemlerinin bahse konu karmaşık mimaride dahi, özgün donanım ve yazılım teknolojileri sayesinde, sıfır hatayla hizmet vermeye devam ettiğini kaydetti. Akça, Berkin Savunma Mühendislik’in, milli askeri projelerde de görev almaya hazır olduğunun altını çizdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.