Ana Sayfa Haberler Berkin Savunma Mühendislik’te Büyüme Odaklı Görev Değişimi

Berkin Savunma Mühendislik’te Büyüme Odaklı Görev Değişimi

Berkin Savunma Mühendislik’in üst yönetiminde büyüme ve gelişim odaklı görev değişikliğine gidildi. Kuruluşundan bu yana firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Yücel Atalay, 2 Ekim’de, görevini şirketin Askeri Projeler Koordinatörü Barış Şantalar’a devretti. Atalay’ın, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edeceği ve ağırlıklı olarak yurt dışı projelerin yönetiminde bulunacağı belirtildi.

Berkin Savunma Mühendislik’in yeni CEO’su Barış Şantalar

Stratejik Konulara Daha Fazla Yoğunlaşacak

Yücel Atalay ile 40 yıllık silah ve çalışma arkadaşı olarak birçok kurumda ve projede birlikte hareket ettiklerini söyleyen Şantalar, “Bu görev değişikliği sayesinde, stratejik konulara daha fazla eğilebilme fırsatını yakalayacağız. Yeni dönemde ilgi alanlarımızı genişletmeyi, seri üretim hatlarımızı hızlandırmayı, ihracat alanında da seri üretime başlamayı hedefliyoruz.” dedi. Berkin Savunma Mühendislik’in son dönemde önemli bir büyüme ve gelişme kaydettiğini vurgulayan Şantalar, şunları söyledi:

Yücel Atalay, Berkin Savunma Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürecek

Berkin Savunma Mühendislik Ailesi Büyüyor

“Ürünlerimiz yurt içinde ve yurt dışında birçok platformda güvenle kullanılmakta, ürün ailemiz her geçen gün gelişmektedir. Hava platformları gibi yeni alanlarda da faaliyet göstermeye başladık. Geliştirdiğimiz yeni teknolojilerle ve Türk mühendislerimizin katkılarıyla yerlilik oranında ciddi ilerlemeler kaydettik. Kadromuz genişledi ve büyümeye de devam ediyor. Tüm bu gelişmeler, süreçleri daha stratejik bir bakış açısıyla yönetmemiz gerekliliğini getirdi.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.