Ana Sayfa Haberler Best Grup’un Kurumsal Dönüşümüne Yeni Genel Müdür Caner Buğday Liderlik Edecek

Best Grup’un Kurumsal Dönüşümüne Yeni Genel Müdür Caner Buğday Liderlik Edecek

Zırhlı araçlardan silah sistemlerine, uzaktan kumandalı iş makinalarından insansız kara araçlarına kadar geniş bir yelpazede son kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiren Best Grup’ta önemli bir görev değişikliği yaşandı. Firmanın İş Geliştirme ve Operasyonlar Direktörü olarak görev yapan Caner Buğday, Best Grup’un yeni genel müdürü oldu. Best Grup’un, gelecek hedefleri doğrultusunda bir kurumsal dönüşüm süreci içerisine girdiğini ve bu süreçte, kurumsal yapıyı güçlendirilerek büyümeye odaklanacaklarını belirten Buğday, özellikle uzaktan komutalı silah sistemleri (UKSS) ve zırhlı araç portföyünü genişletmeyi hedeflediklerini söyledi.

Best Grup Ailesine 2022’de Katıldı

Kariyerine Shell&Turcas Petrol A.Ş.’de başlayan Buğday, 2019 yılında ortağı Fazıl Hızal ile birlikte Urban Savunma’yı kurduğu süreçte Best Grup ile tanıştı. Birlikte elektromanyetik silahlarla ilgili geliştirme planları yapan Best Grup ile Urban Savunma, ayrıca konvansiyonel silahların namlularıyla ve namlu kaplamalarıyla ilgili de yatırımlar ve AR-GE süreçleri başlattı. 2022 yılına Best Grup Yönetim Kurulunun teklifiyle İş Geliştirme ve Operasyonlar Direktörü olan Buğday, Ağustos ayı itibarıyla da genel müdürlük görevine getirildi.

Ürün Portföyü Genişleyecek

Başlatılan kurumsal dönüşüm süreciyle Best Grup’u güçlü bir kurumsal yapıya kavuşturup, büyümeyi hedeflediklerini anlatan Genel Müdür Caner Buğday, “Silah sistemlerinden zırhlı araçlara, uzaktan kumandalı iş makinalarından insansız kara araçlarına, gizli zırhlama çözümlerinden entegre tesis güvenliği çözümlerine uzanan çok geniş bir yelpazede son kullanıcı ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, ürünlerimizi onların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeniden tasarlayabiliyoruz. Silah kulesi ve zırhlı araçlar başta olmak üzere ürün portföyümüzü hem geliştirip hem de genişleterek iç ve dış pazarda daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Ürün portföyüne yönelik hızlı bir geliştirme çalışmasına da başlayacaklarını dile getiren Buğday, şunları ekledi: “Taktik tekerlekli zırhlı aracımız AŞKAR’ı daha da geliştirmek ve KORALP UKSS ailesini genişletmek öncelikli hedeflerimiz arasında. Mevcut tesisimizde yeni bir kaplama hattı kurduk, faaliyete başladı. Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) İnsansız Kara Aracı (İKA) projesinde, üzerinde KORALP sistemimizi taşıyan bir İKA ile yer alıyoruz. Öte yandan sivil araç zırhlandırma, zırhlı ve uzaktan kumandalı iş makinaları, entegre tesis güvenliği konularında terzi işi çözümler üretiyoruz.”

Yeni Tesiste Yeni Hedefler

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (HAB) yeni tesisin çok yakında tamamlanacağını ve kısa süre sonra Best Grup’un genel merkezini buraya taşıyacaklarını ifade eden Buğday, “Faaliyetlerimizi bugüne kadar Best Grup ve ortağı olduğumuz şirketlerin toplam 6 farklı tesisinde ve yaklaşık 150 kişilik bir ekiple yürütüyorduk. Yeni tesise taşınmayla birlikte hem organizasyon yapımızı hem de iç iletişimimizi güçlendirerek Best Grup’u yeni hedeflerimize ulaştırmak için çalışacağız. Bu süreçteki öncelikli konuların başında, insan kaynağımız açısından yüzde 30 büyümek de yer alıyor.” diye konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.