Ana Sayfa Haberler Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı’nda, Güdümlü Mermi ve Top Atışları Yapılacak

Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı’nda, Güdümlü Mermi ve Top Atışları Yapılacak

Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı, Donanma Komutanlığının sevk ve idaresinde, 14-25 Mayıs tarihleri arasında Marmara Denizi, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra ediliyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının iki yılda bir icra ettiği tatbikatın amacı: Katılan birlik ve komutanlıkların görev fonksiyonlarına yönelik harekât imkân ve kabiliyetlerini geliştirmek, harbe hazırlık seviyelerini yükseltmek ve aynı zamanda Ege Denizi ile Doğu Akdeniz’de deniz güvenliğinin idamesine katkı sağlamak.

Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı’na, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından unsurlar katılıyor. Tatbikat kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurları tarafından deniz hedeflerine fiili güdümlü mermi (füze) ve top atışları yapılacak.

Tatbikata iştirak edecek gemiler tarafından Gökçeada, Bozcaada, Çanakkale, Dikili, Foça, Uzunada, İzmir, Çeşme, Kuşadası, Güllük, Bodrum, Datça, Marmaris, Aksaz, Fethiye ve Antalya limanlarına ziyaretler gerçekleştirilecek. Liman ziyareti süresince gemiler halkın ziyaretine açılacak, aziz şehitlerin emaneti olan kıymetli aileleri ile kahraman gaziler gemilerde ağırlanacak.

 

 1,117 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.