Ana Sayfa Haberler BİAS Mühendislik, Üniversitelere ve Öğrenci Takımlarına Destek Olmaya Devam Ediyor

BİAS Mühendislik, Üniversitelere ve Öğrenci Takımlarına Destek Olmaya Devam Ediyor

BİAS Mühendislik, Sakarya Üniversitesi SAITEM Topluluğu’nun elektrikli otomobil projesinde muhtelif unsurların temininde destek oluyor.

BİAS Mühendislik, hizmet verdiği farklı sektörlerin ihtiyacı olan nitelikli mühendislerin yetişmesi için, üniversitelere ve öğrenci takımlarına destek olmaya devam ediyor. Firma, verdiği desteklerle ilgili bilgilendirmeyi, 25 Ağustos’ta yayınladığı basın bülteni ile yaptı.

BİAS Mühendislik, 1997 yılından bu yana makina mühendisliği disiplinleri çerçevesinde ileri mühendislik çözümleri sunuyor. Üniversitelere ve öğrenci takımlarına verdiği desteği de günümüzde, bilgisayar destekli analiz ve simülasyonun, Ar-Ge temelli çalışmaların merkezinde yer aldığı gerçeğinden hareketle yürütüyor.

BİAS Mühendislik, Yıldız Teknik Üniversitesi Roket Takımı’nın orta irtifa roketi ve yüksek irtifa roketinin elektronik komponentlerin testlerini, TOSB BİAS Otomotiv Test Merkezi’nin altyapısını kullanarak icra edecek.

BİAS Mühendislik, temsilcisi olduğu Hexagon-MSC yazılımlarını, sponsorluk kapsamında, farklı üniversite takımlarının kullanımına sundu. Bunların arasında; Altınbaş Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Ege Üniversitesi İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve İstanbul Teknik Üniversitesi yer alıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Arama Kurtarma Ekibi, Fırat Üniversitesi Fırat Racing Formula Team, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Team Ege ve Kocaeli Üniversitesi Racing Team gibi üniversite takımları ise sponsorluk çerçevesinde MSC-One yazılımını kullanıyor. Yapısal, akış ve mekanizma analizi yazılımlarını içeren bu yazılım paketi sayesinde, adı geçen üniversiteler ve takımlar, analiz-simülasyon eğitimlerini ve projelerini gerçekleştirilebiliyor. Titreşimden akustiğe; ısı-akış analizinden dinamik simülasyona; yapısal dayanımdan kompozit analizlere kadar geniş bir yelpazedeki ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

BİAS Mühendislik’in temsilcisi olduğu bir diğer ürünlerle ilgili sponsorlukları, şöyle sıralanıyor:

  • Tüm aktarma organı sisteminin tasarım ve simülasyon süreçlerinde kullanılan MSC Romax yazılımı ile Bursa Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Taşıtlar Topluluğu
  • Turbomakina tasarım ve analizleri konusunda kullanılan AxStream yazılımı ile Marmara Üniversitesi JT-Motors Takımı ve TOBB Üniversitesi JETU-JT 150 Takımı

Firma, Sakarya Üniversitesi SAITEM Topluluğu’nun elektrikli otomobil projesine ise muhtelif unsurların temininde destek oluyor.

Önümüzdeki dönemki sponsorluk çalışmaları kapsamında BİAS Mühendislik, Yıldız Teknik Üniversitesi Roket Takımı’nın orta irtifa roketi ve yüksek irtifa roketinin elektronik komponentlerin testlerini, TOSB BİAS Otomotiv Test Merkezi’nin altyapısını kullanarak icra edecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.