Ana Sayfa Advertorial Uçtan Uca Çözümler: BİAS Mühendislik

Uçtan Uca Çözümler: BİAS Mühendislik

BİAS Mühendislik; 1997 yılından bu yana savunma, havacılık/uzay ve otomotiv başta olmak üzere birçok sektörden sanayi kuruluşlarına ileri mühendislik çözümleri sunmaktadır. Üst düzey mekanik tasarım ve analiz-simülasyon yetenekleri, Türkiye’nin en büyük özel test merkezi, üretim fabrikası ve uzman insan kaynağıyla hizmet vermektedir. Üretim üssü Ankara-OSTİM’de bulunan fabrika olup, Ar-Ge süreçleri ODTÜ-Teknokent, İstanbul’daki Ar-Ge Merkezi ve İYTE Teknokent ofislerinde gerçekleştirilmektedir. Test & Ölçüm hizmetleri, Gebze-TAYSAD’da yer alan TOSB BİAS Otomotiv Test Merkezi’nde verilmektedir. BİAS Mühendislik; ISO 9001:2015, ISO 45000 belgelerine, ayrıca test merkezinde ISO 17025 TÜRKAK akreditasyonuna sahiptir.

TOSB BİAS Otomotiv Test Merkezi’nde, 49 kN’luk elektrodinamik sarsıcı ile titreşim ve şok testleri yapılabiliyor. Ayrıca, sarsıcı ile akuple çalışabilen iklimlendirme kabini sayesinde kombine testler gerçekleştirilebiliyor.

Ankara-Ostim’de yer alan 1.800 m2 kapalı alana sahip fabrikada; konvansiyonel işleme takımları, 5 eksen CNC, kaynak, CMM gibi üretim alt yapıları, tasarım ve analiz iş istasyonları ve deneyimli kadrosuyla birlikte imalat operasyonlarını icra etmektedir.

TÜRKAK tarafından akredite, Türkiye’nin en büyük özel test merkezi olan TOSB BİAS Otomotiv Test Merkezinde, savunma-havacılık/uzay ve otomotiv sektörüne yönelik test ve ölçüm hizmetleri verilmektedir. 49 kN’luk elektrodinamik sarsıcı ile titreşim ve şok, sarsıcı ile akuple çalışabilen iklimlendirme kabini sayesinde kombine testler yapılabilmektedir. Biri semi-walk-in-room olan 8 m3’lük iklimlendirme kabini ve toplamda 3 adet kabin ile iklimlendirme testleri, çevrimsel tuz-korozyon testleri, piroşok testleri yapılmaktadır. Toplamda 2 adet motor test dinamometresi sayesinde motor testleri icra edebilen tek özel test merkezidir. Türkiye’de ilk ve tek ISO 61373 standardına göre titreşim testleri yapan hidrolik titreşim test alt yapısı, görece büyük kütleli ve boyutlu sistemlerin düşük frekanslardaki titreşim testleri için kullanılmaktadır. Elastomer parça testleri, torsiyon testleri, homologasyon (tip onay) testleri, düşme testleri, çekme-basma-eğilme-burma testleri, koltuk testleri, ROPS/FOPS testleri, modal testler, akustik ölçümler, veri toplama ve işleme, saha hizmetleri, ivme ölçer kalibrasyon, fikstür tasarım-analiz-imalat gibi modern bir test merkezinde ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetler verilebilmektedir.

BİAS Mühendislik’in tasarımını ve üretimini gerçekleştirdiği ürünler arasında, test sistemi kontrolcüleri de bulunuyor.

BİAS Mühendislik; toplam 110 çalışanı, 60’dan fazla Ar-Ge/Mühendislik insan kaynağı ile Ar-Ge temelli Uçtan Uca Çözümler sunmaya devam etmektedir. Silah sistemlerinin elektro-mekanik platformları, mekanizmaları, alt sistemleri, parçalarıyla test platformlarının tasarımı, analizi test-ölçüm-doğrulaması ve imalatı yeteneklerine sahiptir.

BİAS Mühendislik’in tasarım ve/veya üretimini gerçekleştirdiği ürünlerden bazıları; uydu paneli taşıma konteyneri, mühimmat yükleme mekanizmaları, zırhlı araç palet tasarımı, test platformları (atışlı test sistemi, pyro-shock test sistemi, yapısal test düzeneği) gibi muhtelif mekanik, elektro-mekanik komponent, alt sistem ve sistem ürünleri, akustik ölçüm sistemleri, kuvvet sensörleri ve test sistemi kontrolcüsüdür.

BİAS Mühendislik, sektör lideri kuruluşların alt yüklenicisi olarak birçok projeye imza atmıştır.  Yerli-milli projelerin çözüm ortağı olarak muhtelif komponent/aksamların tasarımdan üretimine kadar olan işlerini gerçekleştirmekte, alt yüklenici olarak Savunma-Havacılık/Uzay sektörüne yönelik birçok özel makina ve test sisteminin tasarım ve üretim işlerini başarıyla ortaya koymaya devam etmektedir.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.