Ana Sayfa Haberler TOSB BİAS Otomotiv Test Merkezi, Yeni Test Altyapılarıyla Büyüyor

TOSB BİAS Otomotiv Test Merkezi, Yeni Test Altyapılarıyla Büyüyor

Test ve ölçüm konusunda geniş bir yelpazede hizmetler sunan TOSB BİAS Otomotiv Test Merkezi, mevcut alt yapılarına yenilerini ekliyor. 30’dan fazla çalışana ve 2.000 metrekare alana sahip test merkezinde, 2 yeni çevresel test altyapısı devreye alındı. Bunlardan ilki Toz Testi Sistemi, diğeri ise Termal Şok Test Sistemi oldu. Test merkezini işletmekte olan BİAS Mühendislik, gelişmeyi, 21 Ekim’de duyurdu.

Ürünlerin toz sızdırmazlık ve tozlu ortamda çalışabilirlik testlerini yapan Toz Testi Sistemi, iç ölçüleri 1.000 mm x 1.000 mm x 1.000 mm olan bir kabine sahip. Bu sistem ile ağırlığı 100 kg’a kadar olan parçaların testleri yapılabiliyor.

Toz Test Kabini

Ürünlerin tekrarlı ve ani sıcaklık değişimlerine karşı olan dirençleri ve bu şartlar altındaki çalışma performanslarının incelenmesini sağlayan Termal Şok Test Sistemi’nde ise iç boyutları 700 mm x 700 mm x 600 mm olan bir kabin bulunuyor. Bu sistemde de 35 kg’a kadar ağırlığa sahip ürünler test edilebiliyor.

Termal Şok Test Kabini

Test merkezinde ayrıca, 2022 başı itibariyle, yeni test sistemlerinin de hizmete alınması planlanıyor. Bunlar arasında, şok ve titreşim testleri amacıyla kullanılacak 10 kN ve 70 kN kapasiteye sahip birer elektro-dinamik sarsıcı ile yağmurlama testleri, solar testler ve iklimlendirme testleri için kullanılacak sistemler yer alıyor. TÜRKAK akreditasyonuna sahip test merkezi; test öncesinde, test sırasında ve test sonrasında ihtiyaç duyulabilecek konularda da hizmetler sunuyor. Bu hizmetlerden bazıları; test fikstürü tasarım ve imalatı, test sırasında veri toplama, bilgisayar destekli analiz ve simülasyon, yol datası toplama, işleme ve hızlandırılmış test şartnamesi geliştirme şeklinde sıralanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.