Ana Sayfa Haberler Türkiye-Birleşik Krallık Arasındaki Savunma ve Havacılık Sanayisi İş Birliği Güven Tazeledi

Türkiye-Birleşik Krallık Arasındaki Savunma ve Havacılık Sanayisi İş Birliği Güven Tazeledi

Birleşik Krallık’ın Uçak Gemisi Görev Gücü 2021 görevi kapsamında yer alan gemilerden HMS DEFENDER (D36), 10 Haziran’da, İstanbul’da, Birleşik Krallık Endüstri Günü etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinlikte, Birleşik Krallık savunma ve havacılık firmaları ile bu firmaların Türkiye’deki ortak girişim şirketleri stant açtılar. Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Serdar Demirel başta olmak üzere sektörden birçok kişiyi bir araya getiren etkinlik, Türkiye-Birleşik Krallık arasındaki savunma ve havacılık sanayisi alanındaki yakın iş birliğinin göstergelerinden biri oldu.

HMS DEFENDER’ın Birinci Komutanı Yarbay Vincent Owen ve Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Bakanlığı, Doğu Avrupa ve Orta Asya Ticaret Komiser Yardımcısı Jane Grady’nin konuşmaları ile başlayan etkinlikte yer alan firmalar; Airbus, BAE Systems, CAT, FNSS, Inmarsat, Leonardo, Rolls Royce ve Thales şeklinde sıralandı.

HMS Defender, İstanbul ziyaretinin ardından, Uçak Gemisi Görev Gücü 2021’in bir diğer üyesi, Hollanda’nın HNLMS EVERTSEN (F805) fırkateyni ile birlikte Karadeniz’e açılacak. Her iki gemi, daha sonra görev gücüne katılıp Süveyş Kanalı’na yönelecekler.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.